Strona Główna 26 Wrzesień 2016

Projekt "Kulturalne wędrówki" 21.09.2016

"Kulturalne wędrówki"

Dnia 21.09.2016r. uczniowie klas III naszej szkoły w ramach projektu "Kulturalne wędrówki" dofinasowanego z MPPiRPA odwiedzili Urząd Marszałkowski i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. W Urzędzie Marszałkowskim młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących podziału władzy w naszym kraju i w województwach, zadań samorządów oraz finasowaniu różnych przedsięwzięć.

W Muzeum Pana Tadeusza uczniowie zwiedzili salę szlachty i staropolski dom, obejrzeli rękopis "Pana Tadeusza" oraz odbyli warsztaty dotyczące zwyczajów w dawnej Polsce. Zajęcia pozwoliły młodym ludziom na poznanie i identyfikację z dziedzictwem narodowym i poznanie dziejów naszej ojczyzny. Atrakcją była możliwość przebrania się w stroje staropolskie oraz zagrania w gry interaktywne.

Obchody Dnia Sybiraka 16.09.2016

DZIEŃ SYBIRAKA

16 września br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach Światowego Dnia Sybiraka, organizowanego przez gimnazjum w Jugowie. Poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w akcji „Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia” przeszli w uroczystym marszu spod budynku gimnazjum w Jugowie do kościoła, gdzie została odprawiona msza w intencji Sybiraków i Kresowiaków.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Światowy Dzień Sybiraka 13.09.2016

Światowy Dzień Sybiraka

Z okazji zbliżającego się Dnia Sybiraka młodziez naszej szkoły złożyła członkom Koła Sybiraków życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń oraz realizacji zamierzeń i planów. Uczniowie podziękowali również za możliwość współpracy w realizacji misji wychowania patriotycznego.

Spotkanie w ramach PaT 08.09.2016

Aktywna profilaktyka

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Gimnazjum nr 2 oraz Miejskim Zespołem Szkół nr 1 w ramach działań programu PaT. 08 września przedstawiciele grupy PaT naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu integracyjno-organizacyjnym z uczniami wyżej wymienionych placówek.

Ogłoszenie o zebraniu rodziców 2016

UWAGA!

Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 15.09.2016 (czwartek) o godzinie 16.00 w auli szkolnej.
Następnie odbędą się spotkania w klasach. O godzinie 17.00 zapraszamy Radę Rodziców do sali B24.
Zapraszamy.

Zbiórka na akcję "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" 2016

Dane dotyczące wyników zbiórki w ramach akcji

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

Zbiórka tzw "złotówka od ucznia"- pieniądze zebrane w szkole- 195zł

Zbiórka w dniu 1 maja przy kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie -982,24zł

Zbiórka w dniu  8 maja przy kościele św. Jakuba w Woliborzu - 180zł

Pieniądze zbierali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji !!!

Danuta Markuszewska
Gala Finałowa Programu "Przywróćmy Pamięć" 15.06.2016

Prezentacja projektu w Warszawie

15 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły, w składzie: Hanna Madej, Klaudia Stosio, Dorota Traczyk, Anna Wieczorek, Kamil Biniek uczestniczyli w Gali Finałowej Programu Edukacyjnego „Przywróćmy Pamięć” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Celem tego programu, realizowanego od 2015r. Przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego było propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat historii i kultury Żydów.

Uroczystość prowadziła prezenterka TV7 – Magdalena Mołek.

Dyplomy i nagrody wręczone były przez koordynatora projektu – Panią Anetę Stankowską.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Zielona Szkoła Sianożęty 04.06.-13.06.2016

Zielona Szkoła Sianożęty

Tegoroczna Zielona Szkoła zorganizowana została w Sianożętach w terminie 4.06-13.06.2016r.

Jej uczestnikami byli w większości uczniowie klasy 1b oraz po jednej osobie z klas 1a i 2c.

W trakcie Zielonej Szkoły – poza miejscowymi atrakcjami i spacerami brzegiem morza odbyły się wycieczki do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Kołobrzegu, Trzęsacza, Rewala, Niechorza.

Wypoczęci, opaleni i zadowoleni wróciliśmy do Nowej Rudy. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny wyjazd.

Walimski Dzień Profilaktyki 09.06.2016

I Walimski Dzień Profilaktyki

„Jesteście piękni, jesteście wspaniali. Nie pozwólcie żeby dopalacze to zepsuły” – słowa te kierowane były do młodych biorących udział w I Walimskim Dniu Profilaktyki. Organizatorzy (Zespół Placówek Resocjalizacyjnych i Publiczne Gimnazjum w Walimiu) przygotowali dwa spektakle terapeutyczne oraz pokazy muzyczne i wokalne. Nie zabrakło również tańców integracyjnych. My też tam byliśmy, świetnie się bawiliśmy i nawiązaliśmy nowe znajomości Uśmiech

Spektakl profilaktyczny 06.06.2016

Profilaktyka i integracja

Dnia 06 czerwca gościliśmy w naszej szkole uczniów z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie, którzy przyjechali do nas ze spektaklem profilaktycznym, własnego autorstwa, stworzonym na potrzebę programu PaT.

Przedstawienie odzwierciedlało problemy współczesnej młodzieży, błądzącej w gąszczu „dobrych rad”, która pragnie odnaleźć własną tożsamość. Spektakl opowiadał o „lekarstwie” na negatywne emocje, o narkotykach, które w efekcie końcowym zabiją, poniżą, odrealniają i sprawiają, że znikasz.

Mocny akcent przedstawienia został zrównoważony przez wspólne tańce i zabawę. Spotkanie zostało podsumowane prezentacją multimedialną z Dnia Dziecka i Zrywu Wolnych Serc w naszej szkole oraz z naszych wspólnych wyjazdów (GM2 i GM1) PaT-owskich.

Dzień Dziecka 01.06.2016

Dzień Dziecka

Happening profilaktyczny, Zryw Wolnych Serc Programu PaT (serc wolnych od przemocy i uzależnień), słońce, super atmosfera, uśmiechy od ucha do ucha, cudowna zabawa podczas tańców (wspólnie zatańczyliśmy „belgijkę”, „makarenę” i „czekoladę”), balony i słodki akcent.

Organizatorzy z całego serca dziękują uczniom przygotowującym imprezę i tym, którzy przyłączyli się do zabawy.

„KOLOROWI” jesteśmy z Was DUMNE!!! Dzięki za owocną współpracę.

P.S. Dopraliście ciuchy???UśmiechUśmiechUśmiech

Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>