Strona Główna 21 Wrzesień 2017

19.10.2011 Spotkanie z Podróżnikiem

W środę 19 października 2011 r. w sali kominkowej MBP odbyło się spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym. Autor przyjechał z Raciborza. Z wykształcenia jest filozofem i politologiem, a z zamiłowania fotografem i niezależnym podróżnikiem, który zwiedza świat, nie w celach wypoczynkowych, ale poznawczych. Bez wielkich pieniędzy, autostopem, często nocując pod gołym niebem, Leszek Szczasny realizuje swoją wielką pasję życiową. Ciekawostką jest to, że autor nie jedzie w miejsca znane i reklamowane w pismach i folderach podróżniczych, ale dociera do rejonów, gdzie dla większości turystów nie ma NIC. Później już w relacjach z podróży okazuje się, że są to bardzo ciekawe, magiczne miejsca i warto było tam jechać.

W 2010 roku ukazała się pierwsza książka autora pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”, w której znalazły się barwne opisy z podróży po Europie i Bliskim Wschodzie, m.in. z Turcji. Książka zachęca do odkrywania świata na własną rękę.

Leszek Szczasny jeździ po całym kraju, spotyka się z czytelnikami, z którymi dzieli się opowieściami ze swoich wypraw. Przygotowuje wystawy fotograficzne, slajdowiska, serie egzotycznych widokówek.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie. Młodzież mogła zapoznać się z multimedialną projekcją zdjęć z podróży po Turcji, którą autor odbył w 2007 roku. Kraj ten jest szczególnie bliski Leszkowi Szczasnemu, który autor odwiedził już dwa razy. Kraj wyjątkowy, wielowymiarowy na granicy Wschodu i Zachodu, ciekawy i bardzo gościnny.