Strona Główna 24 Listopad 2017

28.11.2011-Z wizytą w Europarlamencie w Brukseli

W dniach 28.11.11-02.12.11 uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie (Patryk Kamiński) oraz absolwentki naszej szkoły, a obecnie uczennice 1 klasy LO (Adrianna Noga, Adrianna Pęcak, Oktawia Zymon) pod opieką Pani Ewy Karcz mieli okazję zwiedzić Brukselę. Wycieczka ta była nagrodą dla uczniów, którzy w maju 2011 roku zajęli III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”, organizowanym przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej promującej inwestycję realizowane w ramach RPO, oraz prezentacja wybranego projektu RPO WD podczas finału w formie spektaklu teatralnego. Celem konkursu była promocja Regionalnego Programu Operacyjnego Dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, oraz poszerzenie wiedzy młodzieży na temat wydatkowania funduszy unijnych na Dolnym Śląsku. Ważnym aspektem konkursu była edukacja obywatelska – uczestnicy mieli okazję poznać możliwości rozwoju swoich środowisk lokalnych poprzez pozyskiwanie i wykorzystywanie środków Unii Europejskiej co wzmacnia identyfikację z małą ojczyzną.Fundatorem nagrody był Poseł do Parlamentu Europejskiego – p. Jacek Protasiewicz, któremu serdecznie dziękujemy za tak cenną nagrodę.Uczniowie w trakcie pobytu w Brukseli mieli okazję zwiedzić Parlamentarium, Atomium oraz najważniejsze zabytki miasta.Największe jednak zainteresowanie wzbudziła wśród uczniów wizyta w Parlamencie Europejskim oraz spotkanie z eurodeputowanymi p. Danutą Hibner oraz p. Jackiem Protasiewiczem. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak było i tym razem. Po czterech dniach, zmęczeni bogatym, ale wartościowym programem wycieczki oraz osiemnastogodzinną podróżą, pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować panu Tomaszowi Kilińskiemu – Burmistrzowi Miasta Nowa Ruda za sfinansowanie naszego przejazdu z Wrocławia do Nowej Rudy.