Strona Główna 26 Wrzesień 2017

Projekt edukacyjny ,,Rodem noworudzianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel" 2012
Wydarzenia PO PREZENTACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO
,,Rodem noworudzianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel"

Uczniowie klasy IIa: Jacek Buryn, Michał Maciejczyk, Paweł Pitala i Daniel Wiliński realizowali w roku szkolnym 2011/2012 projekt związany z naszą ,,Małą Ojczyzną". Efekty swojej kilkumiesięcznej pracy przedstawili w formie folderu, prezentującego biografie ciekawych ludzi pochodzących z Nowej Rudy. Poza sylwetkami wybitnych noworudzian
w folderze zamieszczony został wywiad Daniela, jakiego udzielił mu Karol Maliszewski. Przedsięwzięcie miało charakter badawczy. Jacek, Michał i Paweł przeprowadzili wśród społeczności naszego gimnazjum ankietę na temat popularności osobistości, pochodzących z naszego miasta. Następnie, korzystając ze swych umiejętności informatycznych, opracowali wyniki ankiety i przedstawili je w formie diagramów. Folder jest dostępny w bibliotece szkolnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z biogramami najbardziej znanych i cenionych noworudzian.
               Opiekunka projektu: Barbara Stępień