Strona Główna 18 Listopad 2017

Konferencja we Wrocławiu 27.09.2012

Konferencja Informacyjno-Szkoleniowo-Promocyjna "Uczenie się przez całe życie"

Dnia 27. września bieżącego roku, w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbyła się Konferencja Informacyjno – Promocyjno – Szkoleniowa pt. „Uczenie się przez całe życie” – COMENIUS, LEONARDO DA VINCI. Zebranie skierowane było m.in. do dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych dla młodzieży, toteż nie zabrakło w nim grupy z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy. Delegacja uczniów, w składzie Kornelia Festo, Michalina Karcz, Martyna Kłossowska oraz Szymon Obolewicz godnie towarzyszyła zainteresowanym projektami nauczycielom- Pani Dyrektor Danucie Markuszewskiej, Pani Barbarze Stoińskiej i Pani Ilonie Piotrowicz. Dzięki konferencji, zorganizowanej przez Marzenę Nowacką-Dudę, Agnieszkę Huniewicz oraz Jana Kamińskiego, dowiedzieliśmy się o projektach oświatowych przewidzianych na następne lata, a także poznaliśmy korzyści płynące z przystąpienia do nich. Przykładem służyły nam prezentacje szkół i indywidualnych osób, które już brały udział w podobnych przedsięwzięciach. Duże wrażenie, szczególnie na uczniach, wywołała wizja tzw.  „wymian zagranicznych” oraz Partnerskich Projektów Szkół, także wiążących się z wyjazdami poza granice ojczyzny, ale i przyjmowaniem gości z obczyzny. Podsumowując, należy trzymać kciuki za to, aby wszystkie złożone w przyszłości przez naszych nauczycieli projekty zostały pozytywnie rozpatrzone, a my, jako uczniowie, mieli dostęp do wszelakich przedsięwzięć przewidzianych na kolejne lata.

Martyna Kłossowska, 3 „c”