Strona Główna 24 Listopad 2017

Wyjazd do Wrocławia na spektakl"Mayday"26.10.2012

SPEKTAKL "MAYDAY"

26 października 2012r. miał miejsce kolejny wyjazd do Teatru Polskiego we Wrocławiu, grupy uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie. Postanowiliśmy spędzić piątkowe popołudnie, oglądając spektakl pt. "Mayday" w autorstwa Raya Cooneya. Oczywiście nie był to jedyny cel wyjazdu. Nieoficjalnie każdy wie, że takie wycieczki to okazja dla młodzieży na spędzenie chociaż kilku godzin w dużym mieście oraz w gronie kolegów, których nie zawsze można spotkać po zajęciach lekcyjnych z powodu ograniczonego przez naukę czasu. Wystarczy posłuchać co mówili niektórzy uczniowie po powrocie, aby zauważyć sens takich wyjazdów. Dla przykładu Martyna Kłossowska, uczennica trzeciej klasy powiedziała: "Myślę, że tego typu wyjazdy są bardzo potrzebne szczególnie dla osób, które na co dzień nie mają sposobności obcować ze sztuką. Integrują one także społeczność gimnazjalną". Jak widać nie tylko dla spektaklu uczniowie zapisują się tak licznie na podobne wyjazdy. Było to widać, kiedy nasza grupa podzieliła się błyskawicznie na mniejsze części w celu odnalezienia odpowiedniego dla siebie miejsca na spożycie atrakcyjnego posiłku np. w postaci pizzy. Niektórzy wpadli w szał zakupowy, inni cieszyli się z jazdy windą, a jeszcze inni bez celu krążyli po terenie pasażu. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że był to jeden z lepszych wyjazdów, w jakich miałem przyjemność uczestniczyć. Genialny spektakl, świetna atmosfera wśród młodzieży i dobra zabawa. Z pewnością przy najbliższej okazji gimnazjalna młodzież ponownie wyruszy na podbój Wrocławia! Teatr po prostu łączy ludzi!

Oktawian Sadlak uczeń gimnazjum