Strona Główna 19 Listopad 2017

Musical "Okruchy życia" 26.11.2012

MUSICAL „OKRUCHY ŻYCIA”

26 listopada młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w przedstawieniu muzycznym „Okruchy Życia”.

Wcześnie rano, pod opieką p. Ewy Karcz i p. Danuty Markuszewskiej zebraliśmy się pod MOK-iem i wyjechaliśmy do Wrocławia na wspomniane przedstawienie do Hali Stulecia.

Musical opowiadał o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Jego szefem jest przerażający i niebezpieczny człowiek zwany Żyleta. Strach przed jego osobą sprawia, że wszyscy są mu posłuszni.

Przepiękna opowieść o przyjaźni, zaufaniu i urzekające utwory muzyczne oraz efekty specjalne sprawiły, że musical pozostanie na długo w naszych sercach. Może inaczej spojrzymy na problemy młodego pokolenia i czasem zastanowimy się, czy dzieciak, który krzyczy, szaleje i jest wręcz denerwujący, widzi również anioła, którego w tym spektaklu potrafią zobaczyć tylko grzeczne dzieci.

Musical nawiązywał do wielu założeń pedagogiki stawianych przez Janusza Korczaka.

Teledysk promujący spektakl: