Strona Główna 18 Listopad 2017

UROCZYSTOŚĆ 70 ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ
Wydarzenia Uroczystość zatytułowana „Katyń – Golgota Wschodu” została przygotowana przez liczną grupę osób zjednoczonych siłą pamięci o tych, którzy odeszli. Zaangażowanie i oddanie sprawie wykazali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, a także osoby spoza szkoły. Program uroczystości odbywającej się w auli gimnazjum składał się z części recytatorskiej, w której uczniowie klas II i III wygłaszali najpiękniejsze patriotyczne teksty poetyckie m.in. Cz. Miłosza, Z. Herberta, W. Szymborskiej, z części muzycznej brzmiącej monumentalną muzyką m.in. van Beethowena oraz z części medialnej, w której wykorzystano fragmenty filmu „Katyń” w reż A. Wajdy i wspomnień rodzin poległych żołnierzy. Całości dopełniła scenografia z symbolicznymi krzyżami z brzozy, pod którymi zapalono znicze ku czci tragicznie zmarłych kilkadziesiąt lat temu i tak niedawno, i przy których przekazano żyjącym patriotyczny testament – słowa hymnu narodowego „ Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…”.

katyn