Strona Główna 29 Maj 2020

Jasełka w MBP 10.01.2013
Co o nas piszą...

JASEŁKA

Dnia 10. stycznia 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy pod opieką p. Ewy Karcz, p.ani Alicji Krywejko i p. Jacka Cichańskiego, wystawili współczesną adaptację na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 15:00 w Sali Kominkowej noworudzkiej biblioteki. Na występ przybyli członkowie Związku Sybiraków oraz inni mieszkańcy miasta.

Scenariusz przedstawienia jak co roku znacznie odbiegał od ogólnie przyjętej koncepcji „szkolnych jasełek”. W komiczny, wręcz karykaturalny sposób ukazał wartości ,którymi kierują się współcześni ludzie. Morał zwieńczający występ podkreślił wyższość uczuć nad żądzą materialnego zysku. Jak to określiła jedna z postaci : „I bez kredytu można zostać świętą, to znaczy świetną rodziną!” Publika wspaniale bawiła się oglądając młodych artystów na scenie. Po inscenizacji na wszystkich zgromadzonych czekał skromny poczęstunek, aby osłodzić dalszą część popołudnia oraz skłonić widzów do refleksji na temat obejrzanej sztuki.

Według nas takie niekonwencjonalne spojrzenie na bożonarodzeniową tradycję, pomaga młodzieży zobaczyć  świat z innej perspektywy i doszukać się w nim uniwersalnych treści, które są niezmienne od wieków. Mamy również nadzieję, że nasze przedsięwzięcia chociaż w małym stopniu nakłonią opinię publiczną do zmiany zdania na temat nastolatków.

Martyna Kłossowska

Marta Świstowska

Klasa 3 c

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl