Strona Główna 23 Wrzesień 2017

Ferie 2013

AKTYWNE FERIE W GIMNAZJUM NR 1

Ferie są radosnym okresem w życiu każdego młodego człowieka, w którym to może on odpocząć od codziennej, szkolnej monotonii i skupić się albo na tak zwanym „nic nie robieniu” albo spędzić te wolne dni w sposób nie tyle kreatywny, co po prostu aktywny. Ową aktywność można odebrać na wiele sposobów. Zaczynając od poświęcenia większej ilości czasu na swoje hobby, np. na granie na gitarze, pisanie czy czytanie, poprzez inne zajęcia, których nie mamy okazji wykonywać w czasie szkoły, a skończywszy wreszcie na uczęszczanie na zajęcia (bynajmniej nie lekcyjne) organizowane podczas ferii przez nasze Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy.
           Nasza szkoła, podczas tych wolnych dni, miała nam do zaoferowania wiele atrakcji, które młodzież przyjęła z wielką aprobatą. Szkolna sala gimnastyczna otwarta była co dnia, gdzie pod opieką pani Ewy Karcz (pierwszy tydzień ferii) oraz pana Marcina Grendy (pierwszy i drugi tydzień), młodzież miała możliwość „wyszalenia się” pod kątem aktywności, grając między innymi w piłkę nożną, siatkową, czy koszykową. Na zajęcia te przychodziło bardzo wielu uczniów, co jest tylko dowodem na to, że dzisiejsze pokolenie, wychowywane w dobie komputerów, nie jest ograniczone tylko do jednej formy spędzania czasu wolnego – przed ekranem wyżej wspomnianego urządzenia.
             Poza zajęciami na sali gimnastycznej, zorganizowane zostały również dwa wyjazdy na lodowisko do Świdnicy, które wszyscy wspominają bardzo dobrą zabawą oraz zawarciem nowych znajomości.
              Nie odbyło się także bez wycieczek do Wrocławia, podczas których nastolatki miały okazję zaspokoić swoją potrzebę ukulturalnienia się, oglądając przedstawienie
pod tytułem „20 najśmieszniejszych piosenek” wykonanych przez Mariusza Kiljana, w reżyserii Jerzego Satanowskiego w Teatrze Polskim.
Mieliśmy okazję także obejrzeć operetkę „Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa, wystawianą
w gmachu Opery Wrocławskiej.
             Niestety, to co dobre, kończy się niezwykle szybko; ferie dobiegają końca.
Jednakże nie jest to jednoznaczne z końcem organizacji wycieczek, bowiem także i w trakcie roku szkolnego, my – jako najmłodsza społeczność szkolna – jesteśmy raczeni wieloma fascynującymi
i przepełnionymi nowymi doświadczeniami wyjazdami, co jest pewną miłą odskocznią od codziennych godzin lekcyjnych, spędzonych w czterech murach placówki wychowawczej.
Może więc jednak szkoła nie jest aż taka zła?

Michalina Karcz, II „c”

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!