Strona Główna 23 Listopad 2017

Spotkanie z utalentowaną młodzieżą w MBP 16.05.2013

SPOTKANIE Z UTALENTOWANĄ MŁODZIEŻĄ NASZEJ SZKOŁY

W czwartek 16 maja w sali kominkowej noworudzkiej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż artystyczny, na którym młode talenty z miejscowego Gimnazjum, mogły się zaprezentować zgromadzonym. Tym, co cechowało nasz szkolny wernisaż było to, że pozbawiony został wszelkich ograniczeń w kwestii tego, co i jak można prezentować. W związku z powyższym założeniem, widzieliśmy niemalże pełny wachlarz możliwości uczniów, począwszy od występu dwóch gitarzystek i ich koleżanki, której głos mógłby podbić scenę w "Mam Talent", a skończywszy na tych, którzy swoje myśli wolą raczej przelać na papier i pozostać w cieniu, a mówię oczywiście o pisarzach. Oczywiście to nie wszystko, co dane nam było oglądać. Moi młodsi koledzy pochwalili się imponującą kolekcją trofeów związanych z kolarstwem oraz motocrossem. Młodsze o rok koleżanki zaprezentowały swój szeroko rozumiany talent plastyczny, a w tym natłoku utalentowanych młodych ludzi znalazło się jeszcze miejsce dla pary tanecznej z Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Pisząc to staram się wyróżnić w pamięci jeszcze innych uczestników tego wernisażu, ale czuję że to nie ma większego sensu, ponieważ i tak nie jestem w stanie wspomnieć dokładnie o wszystkich. Młode talenty z Gimnazjum nr 1 nie powinny być wrzucone do jednego worka i wymieszane. Każdy jest odrębnym diamentem i musiałbym napisać o nich osobny tekst, aby czuć że zrobiłem to tak, jak należy. Moment, który zapadł mi w pamięć, wynikał także z dużego zaskoczenia, które miało miejsce za sprawą mojej nauczycielki od języka polskiego. Przy okazji prezentacji dzieł literackich mojego kolegi, zostałem poproszony o wyjście i stanięcie obok niego jako osoba, która pomagała przy sprawdzaniu jego prac i korygowaniu. Nie ukrywam tego, że musiałem na poczekaniu wygłosić dość spontaniczne przemówienie...Na szczęście udało mi się wybrnąć z sytuacji, prosząc wspomnianą nauczycielkę o głos. Oswajanie z publicznością to dobry ruch ze strony opiekunów, ale skok na głęboką wodę to dość ryzykowny sposób oswajania z publicznością... W każdym razie poszło dość dobrze, a nawet bardzo dobrze. Żałuję tylko, że nie mogłem zostać na mały poczęstunek po oficjalnej części, ale muszę jakoś się z tym pogodzić.

Miłośnik sytuacji zaskakujących - Oktawian Sadlak - klasa 3d

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!