Strona Główna 21 Wrzesień 2017

Wizyta w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim 17.05.2013

Z WIZYTĄ W DOLNOŚLĄSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

17 maja 2013r. grupa młodzieży z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie odwiedziła siedzibę Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbyły się zajęcia z wiedzy o społeczeństwie w ramach realizowanego przez urząd projektu „Otwarty Urząd”. Honory gospodarza pełniła Anna Wróbel, która przedstawiła nam zasady samorządności w naszym województwie. W pierwszej części zajęć opowiedziano nam historię siedziby Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, omówione zostały podstawowe pojęcia z dziedziny administracji publicznej oraz kompetencje wojewody.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również co to jest Sejmik i czym się zajmuje, kto w nim pracuje i na jakich zasadach. Zaprezentowane zostały symbole i insygnia województwa.Po wizycie w Urzędzie Wojewódzkim udaliśmy się na Wrocławski Rynek, gdzie młodzieżz naszej szkoły wzięła udział w uroczystej defiladzie pocztów sztandarowych. Było to podsumowanie wielkiej społecznej akcji pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „MOGIŁĘ PRADZIANA OCAL OD ZAPOMNIENIA”, do której 3 lata temu przystąpiła nasza szkoła.Dla nas – uczniów naszej szkoły – jest to wielka lekcja patriotyzmu oraz okazja do poznania historii naszego kraju.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!