Strona Główna 19 Listopad 2017

Finał Corridy Ortograficznej maj 2013

NAJLEPSI W WALCE Z BYKAMI - FINAŁ CORRIDY ORTOGRAFICZNEJ

Zakończyła się druga edycja konkursu ortograficznego pod hasłem ,,Corrida Ortograficzna – najlepsi w walce z bykami”

Celem nadrzędnym konkursu było propagowanie wśród uczniów zasad poprawnej pisowni i dbałości o piękno języka narodowego.

Konkurs składał się z kilku etapów, podczas których społeczność uczniowska naszej szkoły zmagała się z poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną. Każda z części konkursowych wyłaniała zwycięzców indywidualnych i najlepszą klasę. W wyniku tych eliminacji wybrano jedenastu finalistów. Należeli do nich: Jakub Zaborowski, Martyna Kłossowska, Zuzanna Sinicka, Magdalena Mróz, Izabela Szymańska, Grzegorz Kublik, Aleksandra Jagielska, Michalina Karcz, Paweł Dywan, Roksana Fiołka i Olaf Husar.

23 maja 2013r. finaliści napisali ostatnie dyktando. Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele języka polskiego, Dyrektor Szkoły i Przewodniczący Rady Rodziców, wybrała zwycięzców.

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Michalina Karcz z kl.2c, Wicemistrzem Ortografii został Olaf Husar z kl.3d. Przyznano również trzy wyróżnienia dla: Zuzanny Sinickiej z kl.2c, Martyny Kłossowskiej z kl. 3c i Jakuba Zaborowskiego z kl. 3c.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Tytuł Mistrzowskiej Klasy przypadł klasie 3b. Uczniowie tego zespołu otrzymali dyplom i statuetkę Byka – symbolizującą Pogromców Byków.

Konkurs uświetniły występy zespołu młodych artystów pod kierunkiem Pana Jacka Cichańskiego i program artystyczny pt. ,,Szkoła na wesoło'' w wykonaniu uczniów klasy 1c.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji finału konkursu, składamy serdeczne podziękowania.

Społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie dziękujemy za udział w rywalizacji indywidualnej i klasowej.

ZWYCIĘZCOM W WALCE Z BYKAMI GRATULUJEMY ZNAJOMOŚCI ZASAD PISOWNI I DBAŁOŚCI O KULTURĘ JĘZYKA POLSKIEGO!

Koordynator konkursu

Andżelika Warszczuk

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!