Strona Główna 19 Listopad 2017

Wycieczka do Warszawy wrzesień 2013 r.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Jak wszystkim powszechnie wiadomo – szkoła to nie tylko nauka; to także miło spędzony czas w gronie przyjaciół i znajomych, na przykład w formie wycieczek.

Trzy dni września (21.09.2013r. – 23.09.2013r.) uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Euro­py w Nowej Rudzie pod opieką pani dyrektor Danuty Markuszewskiej oraz pani Ewy Karcz nie­zwykle produktywnie spędzili w stolicy naszego kraju.

Żadna minuta pobytu nie została zmarnowana, Warszawa powitała nas ogromem atrakcji – pierwszą z nich był wjazd na sam szczyt Pałacu Kultury i Nauki oraz podziwianie rozległej panora­my miasta.

Mieliśmy okazję zwiedzić Pałac w Wilanowie wzniesiony w latach 1681–1696, Łazienki Królew­skie, Stare Miasto, a także Cmentarz Powązkowski, na którym spoczywa wielu znamiennych ludzi, wśród nich Czesław Niemen, Jan Kiepura czy Maria Konopnicka.

Największe wrażenie natomiast wywarła na mnie podobnie jak i na wielu innych uczestnikach wy­cieczki wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które w niezwykle fascynujący, momentami wręcz brutalny, lecz prawdziwy sposób przybliżyło nam historię naszej Ojczyzny oraz skłoniło do refleksji.
Dzięki uprzejmości posłanki na Sejm pani Moniki Wielichowskiej mieliśmy także okazję uczestni­czyć w swego rodzaju lekcji w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej pod okiem pani przewodnik.

Wyjazd do Warszawy – choć krótki – zdecydowanie należy do najbardziej udanych wycieczek w ciągu tych niecałych trzech lat spędzonych w murach noworudzkiego gimnazjum i jestem pewna, że na długo pozostanie w pamięci mojej i pozostałych uczniów.

Michalina Karcz, kl. 3c

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!