Strona Główna 20 Wrzesień 2017

Mistrz i Małgorzata 18.10.2013

SPEKTAKL "MISTRZ I MAŁGORZATA"

18 października 2013r. był dla uczniów Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, dniem wyjazdu do Wrocławiu- najbliższego dla nas centrum kultury.
Wycieczka do stolicy województwa dolnośląskiego, miała na celu odwiedzenie Teatru Muzycznego Capitol, a co za tym idzie uczestniczenie w spektaklu "Mistrz i Małgorzata"w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, według powieści Michaiła Bułhakowa.
Spektakl ten był najciekawszym pod względem artystycznym , jaki kiedykolwiek dane mi było obejrzeć. Każdy szczegół był jak najdokładniej dopracowany, a sceneria wręcz zapierała dech w piersiach.
Bardzo pomysłowym dodatkiem były efekty specjalne, to jest: "spadające z nieba" banknoty oraz efekt głosów dochodzących z widowni. Orkiestra doskonale współgrała z aktorami, którzy przejawiali ogromny talent i oddanie swojej roli.
Wycieczka dała też okazję na zintegrowanie się uczniów i miłe spędzenie czasu w towarzystwie rówieśników, co dla społeczności uczniowskiej jest bardzo ważne.

Michalina Karcz kl. 3c