Strona Główna 19 Listopad 2017

Prezentacja projektu "Paczki Solidarności" 17-18.01.2014

Prezentacja projektu CEO "Paczki Solidarności"

w Warszawie

W dniach od 17.01.2014r. do 18.01.2014r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Jej celem była prezentacja projektu "Paczki Solidarności" podczas specjalnej konferencji w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Nasza szkoła była jedną z niewielu szkół w całym kraju, która zdecydowała się wziąć udział w projekcie. Celem tego projektu było przybliżenie uczniom tematyki związanej z latami 80., a konkretnie ze stanem wojennym.

Dodatkową atrakcją wyjazdu, co nie ukrywajmy, było zwiedzanie stolicy. Byliśmy na Zamku Królewskim, Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy okazję na żywo zobaczyć zmianę warty na Placu Piłsudskiego pod grobem Nieznanego Żołnierza.

Nie straszne nam były sowite opady śniegu, a kilkorgu z nas natrafiła się nawet okazja spotkania Jerzego Owsiaka - inicjatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak to na wycieczkach bywa, bawiliśmy się świetnie, a wszyscy zgodnie stwierdzili, iż mogliby zostać tam o wiele dłużej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!