Strona Główna 26 Wrzesień 2017

Wycieczka do Wrocławia 09.05.2014

„Samorządy mają głos”

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie dnia 9 maja 2014 roku wybrali się do Wrocławia w ramach projektu „Samorządy mają głos” współfinansowanego z UM. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe oraz gościliśmy w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie pan Julian Golak przygotował dla nas specjalną lekcję wiedzy o samorządzie województwa. Dowiedzieliśmy się nie tylko, co to jest Sejmik i czym się zajmuje, ale również, kto w nim pracuje i na jakich zasadach.

Dla nas – uczniów Gimnazjum – jest to wielka lekcja wiedzy o społeczeństwie i okazja do poznania historii naszego kraju. Wszyscy będziemy wspominać ten wyjazd z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy radnemu, panu Julianowi Golakowi, za przygotowanie prelekcji w Sejmiku Województwa oraz możliwość zwiedzenia Panoramy  Racławickiej i Muzeum Narodowego.

Społeczność Szkolna GM1

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!