Strona Główna 21 Wrzesień 2017

Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc" 02.06.2014

Turniej Wiedzy ,, Pierwsza Pomoc''

2 czerwca 2014r. drużyna naszego gimnazjum wzięła udział w XII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy ,,Pierwsza Pomoc", który odbywał się w  Centrum Turystyczno- Sportowym w Słupcu. Współzawodniczyły ze sobą 43 zespoły w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
    W skład zespołu Gimnazjum nr 1 wchodzili uczniowie klas trzecich: Aurelia Grenda, Kornelia Festo, Szymon Obolewicz i Michał Wnęk. Zuzanna Sinicka przygotowywała się do udziału jako uczestniczka rezerwowa.  Nasi uczniowie w ogólnej klasyfikacji zajęli IV miejsce, otrzymując w konkurencjach praktycznych najwyższy wynik 20 pkt., a w teście teoretycznym 34 pkt. na 40 pkt.
    Turniej uświetniła akcja ratownicza z udziałem służb ratunkowych -straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.
 Uczestnicy sumiennie przygotowywali się do turnieju podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa oraz dodatkowych zajęć prowadzonych przez ratownika medycznego, Pana Arnolda Kirpluka,  absolwenta naszej szkoły.
Z tego miejsca chciałabym podziękować mojemu zespołowi za zaangażowanie i pracę w poznawanie zasad udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi.  Serdecznie dziękuję Panu Arnoldowi za czas poświęcony naszej młodzieży, służący propagowaniu wiedzy  i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Andżelika Warszczuk