Strona Główna 21 Wrzesień 2017

Akcja "Sprzątanie Świata" 19.09.2014

Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej  Europy dba o środowisko

Dyrektor szkoły ,pani Danuta Markuszewska, zachęciła uczniów i ich opiekunów do corocznego udziału w akcji „Sprzątanie Świata” (w tym roku 19.09.2014 r.).Młodzież chętnie przystała na tę propozycję: powietrze, światło, odpoczynek od lekcji to prawdziwe ukojenie. Uczniowie sprzątali zostawione przez innych śmieci, idąc trzema trasami wyznaczonymi przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na nich znajdowały się  punkty kontrolne w charakterystycznych miejscach. Każda  grupa otrzymała zadania do rozwiązania dotyczące akcji „Sprzątania Świata”, ochrony środowiska i historii miasta Nowej Rudy. Wyjście na górę św. Anny miało scalić  młodzież, zaprzyjaźnić się z wychowawcami , zintegrować. W drugiej części odbył się bieg przełajowy wokół góry, turniej wiedzy z ekologii i konkurs na oryginalny strój gimnazjalisty. Zmęczona młodzież odpoczywała przy ognisku, grała w piłkę i uczestniczyła w zawodach sportowo-rekreacyjnych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i słodyczami.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!