Strona Główna 18 Listopad 2017

Szkolenie pocztów sztandarowych 28.10.2014

SZKOLENIE POCZTÓW SZTANDAROWYCH

W ostatnim tygodniu października ucziowie naszej szkoły tworzący poczet sztandarowy uczestniczyli w szkoleniu we Wrocławiu w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia z zasad Ceremoniału Wojskowego. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Dowódca jednostki wraz z żołnierzami przedstawili i zapoznali młodzież z symboliką i znaczeniem pocztu sztandarowego, pzedstawiono krótki rys historyczny powstania sztandaru, podano kryteria doboru pocztu sztandarowego do uroczystości patriotyczno – religijnych, omówiono zasady zachowania się pocztów sztandarowych podczas uroczystości, zaprezentowano najważniejsze sygnały dźwiękowe i utwory podczas uroczystości oraz omówiono zachowanie się pocztów sztandarowych na dany sygnał.

Przy okazji tego wyjazdu uczniowie przekazali do TVP Wrocław znicze w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.