Strona Główna 24 Listopad 2017

Wycieczka do Muzeum Górnictwa 04.12.2014

Wycieczka do Muzeum Górnictwa

4 grudnia z okazji Barbórki – tradycyjnego górniczego święta, młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy pod opieką pani A. Postrożnej, udała się do Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie. Przedstawiciele społeczności szkolnej, dzięki uprzejmości pani dyrektor Barbary Korbas, mogli zwiedzać podziemną trasę turystyczną kopalni węgla, ubarwioną ciekawą opowieścią o historii górnictwa i wydobycia węgla na terenie Dolnego Śląska.

Dodatkowych emocji zapewniło spotkanie z duchem Skarbnika, który strzeże tajemnic kopalni i potrafi nieźle nastraszyć!  Uczniowie złożyli symboliczny bukiet kwiatów pod tablicą poświęconą czci Górników, którzy zginęli na Polu „PIAST” w trakcie wykonywania swoich powinności. Powrót spod ziemi odbył się autentyczną górniczą kolejką. Na zakończenie zwiedzania, młodzież mogła porozmawiać z  Panią Barbarą Korbas - właścicielką i jednocześnie dyrektorem „Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy naszą podziemną wędrówkę, która zapewniała nam niezapomniane przeżycia i emocje!

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!