Strona Główna 19 Listopad 2017

Gala "Razem w pełni sprawni"

GALA „RAZEM W PEŁNI SPRAWNI”

W piątek 12.12.14r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gali podsumowującej Projekt „Razem w Pełni Sprawni”, która odbyła się we Wrocławiu w Centrum Technologii Audiowizualnych.

Projekt, w którym uczestniczyli uczniowie (Miłosz Izdebski, Dawid Fiszer i Mateusz Kolk) oraz nauczyciele (Ewa Karcz, Danuta Markuszewska) obejmował swoim zakresem cykl dwuletnich działań. Pomysłodawcą projektu była Fundacja Promyk Słońca.
Celem tego projektu było uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością, likwidowanie uprzedzeń i stereotypów, budowanie społeczeństwa uniwersalnego, otwartego dla każdego – bez barier. W ramach projektu odbywały się warsztaty dla nauczycieli we Wrocławiu oraz dla uczniów w naszej szkole. Były to spotkania prowadzone przez osoby z niepełnosprawnością dotyczące tolerancji oraz zwalczania stereotypów
o niepełnosprawności. Dodatkowo nasi uczniowie wzięli udział w internetowych warsztatach filmowych, których efektem były filmy zaprezentowane na tegorocznej uroczystej gali.

Film opracowany przez naszych uczniów otrzymał wyróżnienie – dyplom i statuetkę uczniowie otrzymali z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego – Radosława Mołonia.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!