Strona Główna 23 Wrzesień 2017

Konferencja "Szkoła zawodowa szkołą pierwszego wyboru" 18.03.2015

Konferencja "Szkoła zawodowa szkołą pierwszego wyboru"

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, w składzie M. Pis, K. Szustakowska wraz reprezentantką Rady Rodziców, p. E. Barańską i pedagogiem szkolnym, 18 marca  wzięły udział w konferencji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu pod hasłem  Szkoła zawodowa szkołą pierwszego wyboru. Na spotkaniu, dyrektorzy szkół z Wałbrzycha   i Świdnicy, zaprezentowali formy kształcenia zawodowego  w szkołach Dolnego Śląska. Następnie przedstawicielka Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej   „INVEST – sp. z o. o.”, przedstawiała formy kształcenia zawodowego zgodne z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy. Konferencję zakończyła p. B. Pawłowicz (Dolnośląski Kurator Oświaty) zachęcając uczniów i rodziców do wyboru szkół technicznych i zawodowych.

A.P.