Strona Główna 24 Listopad 2017

Dzień pamięci o Holocauście 20.04.2015

DZIEŃ PAMIĘCI O HOLOKAUŚCIE

20.04.2015r. w naszej szkole odbyły się obchody dnia pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciw ludzkości.

W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Wyświetlony został film „Biegnij chłopcze, biegnij”. Dodatkowo zorganizowano wystawę prac uczniowskich na temat wyżej wspomnianej tematyki.

Przedsięwzięcie to było elementem XII edycji wieloletniego projektu Pamięć dla Przyszłości w ramach Konkursu „Moi Polscu, Moi Żydowscy Rodzice”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Dzieci Holokaustu” w Polsce, Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich Ośrodku Rozwoju Edukacji, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”.

Ideą tego konkursu, w którym brały udział uczennice klasy II c pod opieką p. Ewy Karcz i p. Haliny Niechwiadowicz jest upowszechnienie i podnoszenie wiedzy o Holokauście, a w szczególności o wielowymiarowym aspekcie ratowania żydowskich dzieci przez Polaków.