Strona Główna 23 Listopad 2017

Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie 05.05.2015

Tego jeszcze nie było...”

Dnia 5 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie odbył się XIV Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie. W konkursie brało udział siedem drużyn m.in. dwie z naszej szkoły (Eurovipy i Euroasy).

Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie otrzymali karty z pytaniami. Czas na ich wykonanie wynosił 25 minut.

W drugim etapie każda z grup otrzymała tekst w formie baśni,którą trzeba było wypełnić podanymi krajami. Ostatni,a zarazem najtrudniejszy etap był postaci prezentacji multimedialnej. Wyświetlane slajdy o różnej tematyce począwszy od znanych marek samochodowych oraz charakterystycznych dań skończywszy na wizerunkach znanych działaczy europejskich.

Po trudnych zmaganiach konkursowych nadszedł czas na część artystyczną. Talentem wokalnym zachwyciła nas uczennica II klasy Magdalena Charko.

Na ogłoszenie wyników uczestnicy czekali około 40 minut. W międzyczasie został przygotowany słodki poczęstunek.

Po długich i niecierpliwych oczekiwaniach ogłoszono werdykt.

Gdy emocje sięgnęły zenitu, szczęśliwymi zwyciężczyniami zostały: Kamila Szustakowska i Magdalena Wierzbicka z klasy III ''B'' z Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie. Dziewczyny były bardzo szczęśliwe,ponieważ wywalczyły 4-dniową wycieczkę do Brukseli.

Mistrzyniom życzymy udanej wycieczki oraz dalszych sukcesów w konkursach.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!