Strona Główna 24 Listopad 2017

Konkurs RPO 09.05.2015

KONKURS RPO

MOJA OKOLICA PIĘKNIEJE DZIĘKI RPO

9 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Bendiuł, Dominika Augustyn, Zuzanna Wołczańska, Mikołaj Szałęga zdobyli V miejsce w Finale Finałów Konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego odebrali dyplom oraz cenne nagrody.

Konkurs ten odbył się we Wrocławiu w ramach Pikniku Plenerowego promującego Fundusze Unijne na Dolnym Śląsku. Była to już VI i ostatnia edycja tego konkursu, w którym łącznie wzięło udział 400 szkół z Dolnego Śląska.

Przedmiotem konkursu była prezentacja przez naszych uczniów wybranego projektu, który był dofinansowany z Regionalnego Programu Edukacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, a tym samym promocja RPOWD. Poprzez udział w tym konkursie uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat funduszy unijnych wykorzystywanych na Dolnym Śląsku oraz edukacja obywatelska, w ramach której uczniowie poznali możliwości rozwoju swoich środowisk lokalnych poprzez pozyskiwanie i wykorzystywanie środków Unii Europejskiej.