Strona Główna 26 Wrzesień 2017

"Zielona Szkoła" Jantar 2015

Zielona Szkoła
Jantar 2015

W dniach 21.05-30.05.2015r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Ewy Karcz i p. Alicji Krywejko wyjechali na Zieloną Szkołę do Jantara koło Gdańska.

10-dniowy pobyt w ośrodku Wiking urozmaicony był różnymi wycieczkami.

I tak mieliśmy okazję zwiedzić Gdańsk, gdzie przy pomniku Neptuna usłyszeliśmy „co nieco o historii” tego miasta.

Byliśmy również w Sopocie, gdzie ogromne wrażenie zrobiło na nas molo oraz przepiękny zabytkowy Grand Hotel.

Na trasie naszych wycieczek nie zabrakło również przepięknego nadmorskiego kurortu jakim jest Krynica Morska.

Największe jednak wrażenie zrobiłą na nas wycieczka do Malborka, gdzie mogliśmy podziwiać przepięknie położony Zamek Krzyżacki.

„Zielona Szkoła” to nie tylko wycieczki, spacery brzegiem morza, wędrówki leśnymi trasami, to również jak sama nazwa wskazuje czas na naukę.

W innej nieklasowej formie lekcyjnej odbywały się zajęcia z poszczególnych przedmiotów szkolnych, z których otrzymywaliśmy oczywiście oceny. Ale nam to nie przeszkadzało, tym bardziej, że mieliśmy okazję pracować nie tylko indywidualnie, ale także grupowo.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy – 30 maja po śniadaniu pełni wrażeń wyruszyliśmy do Nowej Rudy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!