Strona Główna 24 Listopad 2017

Ferie w stolicy luty 2016

FERIE W STOLICY

Grupa młodzieży z naszej szkoły z klas I – III, tegoroczne ferie zimowe spędziła w stolicy naszego kraju. Były to niezapomniane cztery dni w Warszawie, w czasie których odwiedziliśmy mnóstwo wspaniałych miejsc.

Nasz pobyt w Warszawie rozpoczęliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mimo tego, że przecież znamy historię naszego kraju, to pobyt w muzeum, zrobił na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję na żywo „dotknąć” historii powstańców warszawskich – dzieci bardzo często w naszym wieku.

W drugim dniu pobytu w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży, gdzie nocowaliśmy, przeprowadzone były z nami zajęcia warsztatowe o tematyce Unii Europejskiej prowadzone przez przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej „Europe Direct” z Centrum Przedsiębiorczości w Warszawie. Tego samego dnia długim spacerem udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie w zadumie siedzielismy przy pomniku Fryderyka Chopina.

Dzięki uprzejmości pani Moniki Wielichowskiej – Posłanki na Sejm RP, zwiedziliśmy Parlament.

Byliśmy również na Zamku Królewskim, przy pomniku Powstańców Warszawy, spacerowalismy Krakowskim Przedmieściem oraz mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Nasz pobyt w Warszawie zakończyliśmy zwiedzając Pałac w Wilanowie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!