Strona Główna 24 Listopad 2017

XV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
Wydarzenia XV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

W dniu 12 października 2010 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyły się eliminacje XV Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice.
Natalia Pudełko z kl. II a zaprezentowała wiersz „ to jest Ala” autorstwa Wacława Oszajcy. Małgorzata Szałęga z kl. II a recytowała utwór Juliusza Słowackiego pt.: „Pośród niesnasków”. Malwina Sikora z kl. III b interpretowała wiersz pt.: „Hymn o świetle” , którego autorem jest Janusz A. Kobierski.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału dolnośląskiego Malwinę Sikorę. Finał odbędzie się w Jaworzynie Śląskiej w dniu 28 października. Życzymy Malwinie wszystkiego najlepszego i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku, także chłopców z naszej szkoły.
Uczennice przygotowywał do konkursu p. Bogusław Sobótka, pod czujnym „uchem” polonistek z naszej szkoły.