Strona Główna 20 Wrzesień 2017

Światowy Dzień Zdrowia 05.04.2016

Światowy Dzień Zdrowia

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji w Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie odbyła się impreza pod hasłem „Zdrowie to skarb”.

Organizatorzy (Małgorzata Wygoda – Pawlina, Alicja Postrożna) zaproponowali młodzieży prelekcję poświęconą depresji, którą poprowadziła pani Alicja Krywejko. Odbyło się także spotkanie z pielęgniarką szkolną Renatą Mrozek, pod hasłem „Trzymaj formę”, poruszające tematykę zdrowego odżywiania się. Dzięki wykładom młodzież dowiedziała się jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. Wiosenna aura pozwoliła tego dnia na zorganizowanie różnego rodzaju gier i zabaw na szkolnym „Orliku”. Gimnazjaliści aktywnie brali udział w zadaniach sportowych.

W ramach imprezy uczniowie wykonywali także plakaty profilaktyczne, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze i aula.

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie dla rodziców z panią Joanną Wagenknecht - Filą z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Rudzie dotyczące profilaktyki uzależnień, depresji i zaburzeń w zachowaniu.

Warto dodać, że w organizację włączył się również Samorząd Uczniowski. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy za pomoc!

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!