Strona Główna 19 Listopad 2017

Spektakl profilaktyczny 06.06.2016

Profilaktyka i integracja

Dnia 06 czerwca gościliśmy w naszej szkole uczniów z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie, którzy przyjechali do nas ze spektaklem profilaktycznym, własnego autorstwa, stworzonym na potrzebę programu PaT.

Przedstawienie odzwierciedlało problemy współczesnej młodzieży, błądzącej w gąszczu „dobrych rad”, która pragnie odnaleźć własną tożsamość. Spektakl opowiadał o „lekarstwie” na negatywne emocje, o narkotykach, które w efekcie końcowym zabiją, poniżą, odrealniają i sprawiają, że znikasz.

Mocny akcent przedstawienia został zrównoważony przez wspólne tańce i zabawę. Spotkanie zostało podsumowane prezentacją multimedialną z Dnia Dziecka i Zrywu Wolnych Serc w naszej szkole oraz z naszych wspólnych wyjazdów (GM2 i GM1) PaT-owskich.