Strona Główna 18 Listopad 2017

Projekt "Kulturalne wędrówki" 21.09.2016

"Kulturalne wędrówki"

Dnia 21.09.2016r. uczniowie klas III naszej szkoły w ramach projektu "Kulturalne wędrówki" dofinasowanego z MPPiRPA odwiedzili Urząd Marszałkowski i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. W Urzędzie Marszałkowskim młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących podziału władzy w naszym kraju i w województwach, zadań samorządów oraz finasowaniu różnych przedsięwzięć.

W Muzeum Pana Tadeusza uczniowie zwiedzili salę szlachty i staropolski dom, obejrzeli rękopis "Pana Tadeusza" oraz odbyli warsztaty dotyczące zwyczajów w dawnej Polsce. Zajęcia pozwoliły młodym ludziom na poznanie i identyfikację z dziedzictwem narodowym i poznanie dziejów naszej ojczyzny. Atrakcją była możliwość przebrania się w stroje staropolskie oraz zagrania w gry interaktywne.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!