Strona Główna 23 Sierpień 2017

Konkurs oratorski regulamin
  • Przemówienie obrony bądź oskarżenia wybranego bohatera literackiego.

Temat nr 7

• Umberto Eco powiedział , że „kto czyta książki, żyje podwójnie”! A może czytanie książek to do niczego nie przydatna umiejętność?

3. Zasady konkursu:

- konkurs jest jednoetapowy

- opiekunowie artystyczni uczniów zostaną powołani do komisji konkursowej,

- relacja z konkursu zostanie opublikowana w lokalnej prasie oraz na stronie internetowej naszej szkoły,

- laureaci zostaną wyróżnieni nagrodami książkowymi,

-uczestnicy mogą występować w grupie 2-3 osobowej lub indywidualnie,

-czas przemówienia nie może przekraczać 8 minut.

-ocenie jurorów podlegać będzie: wypowiedź zgodna z tematem, odpowiedni dobór argumentów, spójność i logika wywodu, poprawność językowa, zastosowanie figur retorycznych, płynność wypowiedzi, mimika i gestykulacja, nawiązanie kontaktu ze słuchaczami, dowcip i kultura językowa mówiącego.

-uczestnik wygłaszając mowę może korzystać ewentualnie z jej planu ramowego.

-dyskwalifikuje się uczestnika odczytującego przemówienie.

Schemat przemówienia:

• Zwrot do słuchaczy – Apostrofa - przedstawienie swojej osoby oraz celu przemówienia (stosowanie zwrotów do słuchaczy, pytań retorycznych, gradacji, powtórzeń, epitetów, porównań),

• Postawienie tezy i jej rozwinięcie,

• Przedstawienie argumentów bądź kontrargumentów,

• Podsumowanie i wnioski,

• Podziękowanie.

Uczestników należy zgłosić do 15 maja 2017 r. Po upływie tego terminu zgłoszenia nie są przyjmowane.

Adres szkoły:

tel: 74-872-25-75 (sekretariat uczniowski)

5. Czas i miejsce konkursu: 23 maja 2016 roku godz. 11.30 aula bud. A w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie ul. Kopernika 6, 57-400 Nowa Ruda

Serdecznie zapraszamy!