Strona Główna 16 Listopad 2019

Pamięć dla przyszłości styczeń 2018

Pamięć dla Przyszłości

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystępują do następnej edycji projektu „Pamięć dla Przyszłości”. Tematem przewodnim jest „Od pomocy do ratowania. Wzorując się na Irenie Sendlerowej”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Żydowski Instytut Historyczny, Muzeum POLIN oraz ORE.
Ideą projektu jest poszerzenie i upowszechnienie wiedzy o Irenie Sendlerowej i osobach z nią współpracujących. Inspiracją natomiast do podjęcia tematu jest ustanowienie przez Parlament
Roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej.
Celem tego projektu jest poznanie biografii Ireny Sendlerowej oraz zrozumienie sytuacji ludności żydowskiej w okupowanej przez Niemców Polsce., a także budowanie w uczniach postaw otwartości na inność, uwrażliwienie ich na los prześladowanych grup społecznych oraz budowanie w uczniach postaw wrażliwości i aktywności w udzielaniu pomocy.
Podsumowaniem działań w ramach projektu będzie prezentacja prac uczniowskich w ramach obchodów Dnia Pamięci o Holocauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciw ludzkości (19.04.2018r.)
Uroczysta gala konkursu odbędzie się 18.06.2018r. w siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Opiekunkami projektu są Pani Ewa Karcz i Pani Halina Niechwiadowicz.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl