Strona Główna 26 Wrzesień 2017

11,02.2010 Dzień samorządności

ZALEGŁE!

Dnia 11 lutego 2011 roku w ostatni dzień przed feriami, zamieniliśmy się z nauczycielami rolami. To znaczy: my -uczniowie, mogliśmy zobaczyć jak to jest być nauczycielem, a nauczyciele mogli zobaczyć jak to jest być uczniem. Prowadzenie lekcji bardzo mi się podobało. Prowadziłam lekcję chemii za p. Halinę Niechwiadowicz. Powiem szczerze- nie jest to wcale takie łatwe, ponieważ w domu trzeba przygotować wiele wiadomości do danego tematu. Miałam również okazję zrobić kartkówkę w jednej z klas. Podczas kartkówki należało być bardzo czujnym i patrzeć czy nikt nie ,,ściąga” albo czy kolega nie podpowiada. Rozmawiałam z innymi uczniami naszej szkołym, którzy tak jak ja prowadzili lekcje i mogę powiedzieć,że uczniom podobał się Dzień Samorządności. Natomiast kiedy rozmawiałam z niektórymi nauczycielami, pytając ich jak się czują w roli ucznia, odpowiadali: ,,Nie wiedziałam, że to będzie takie nudne, jak się siedzi i słucha nauczyciela”. Ja lepiej czuję się w roli ucznia. Pracowałam cztery lekcje i przyznam, że jest to bardzo wyczerpujące. Jednak takie dni samorządności powinny być częściej, ponieważ zyskujemy nowe doświadczenie. A może powinny trwać dłużej niż jeden dzień. Ciekawa jestem jak pierwszym klasom, pójdzie prowadzenie lekcji za rok :-)

Paulina Rachuna