Strona Główna 23 Październik 2017
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Konkurs "Gdzie jesteś Mały Książę?"10.03.2017
Wydarzenia

Konkurs literacki "Gdzie jesteś Mały Książę?"


10 marca przeprowadzono konkurs literacki "Gdzie jesteś Mały Książę?" Konkurs był testem znajomości lektury "Mały Książę". Konkurs przygotowała p. J. Kazimierska we współpracy z p. A. Krywejko. Spośród 14 osób, które wzięły udział w konkursie najwięcej punktów uzyskała Weronika Nowicka. Serdecznie gratulujemy!

Pegazik-etap powiatowy 15.03.2017
Wydarzenia

Konkurs Recytatorski  "PEGAZIK"

15 marca 2017r. Anna Wieczorek  uzyskała wyróżnienie podczas Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w Kłodzku , zwracając uwagę komisji na piękne wyczucie przesłania tekstu prozatorskiego i poetyckiego. Uczennica usłyszała pochlebną recenzję związaną ze sposobem interpretacji, przekazem artystycznym i modulacją głosową. Pomimo silnej reprezentacji recytatorów, Ania potrafiła zwrócić uwagę i zaistnieć na małej scenie KOK w Kłodzku.

Apel Mogiłę Pradziada...
Ogłoszenia

APEL

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA 

Przed nami już ósma narodowa wyprawa na Kresy w  celu ratowania  zapomnianych, niszczejących polskich cmentarzy. Wspólnie z Fundacją Studio Wschód oraz TVP Wrocław organizujemy kolejną edycję akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Nasza akcja uczy patriotyzmu, historii, pozwala poznać dzieje naszego narodu i losy bliskich nam ludzi. Już od siedmiu lat uczniowie z Dolnego  Śląska wyruszają na  Ukrainę, aby porządkować  kresowe nekropolie.

W ubiegłym roku podczas akacji 1000 wolontariuszy pracowało na 110 cmentarzach, a prawie 200 tys. uczniów przekazało na ten cel symboliczną złotówkę. Gorące podziękowania dla wszystkich osób wspierających akcję. Obecnie trwają  przygotowania do lipcowego wyjazdu na Ukrainę w ramach VIII  edycji akcji.

Rozpoczynamy zbiórkę symbolicznych złotówek, które można wpłacać do 15 maja 2017r. na konto Fundacji Studio Wschód, 53-676  Wrocław ul. Sokolnicza 5/13

    40 1540 1030 2103 7457 2565 0001                       KRS 0000570948 

  

UWAGA 

Wszyscy spotykamy się na wrocławskim rynku 9 czerwca – w piątek o godz.14  na koncercie podsumowującym przygotowania do tegorocznej akcji. Poczty sztandarowe do uroczystej defilady należy zgłaszać do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu do 30 maja 2017r. na adres:  b.pawlowicz@kuatorium.wroclaw.pl

Informacji na temat wakacyjnego wyjazdu i przebiegu akcji udziela P. Grażyna Orłowska – Sondej z TVP Wrocław tel. 605 605 734.

 

Z poważaniem  

Roman Kowalczyk 

Dolnośląski Kurator Oświaty

Wycieczka do Warszawy luty 2017
Wydarzenia

Ferie w stolicy

 

W czasie ferii zimowych 17-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły spędziła kilka dni w Warszawie.
Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy wizytą w Sejmie RP, gdzie wspólnie z Panią Przewodnik dotarliśmy i zgłębiliśmy wiedzę z zakresu historii Polski. Tego samego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych w siedzibie Centrum Informacji Europejskiej.
W kolejnych dniach zwiedziliśmy Zamek Królewski oraz Muzeum Historii Żydów Polskich, gdzie zobaczyliśmy nowoczesną, multimedialną wystawę, która odtwarzała dawne sztetle i nieistniejące już synagogi.
Uczestniczyliśmy w uroczystej odprawie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Każdego dnia oczywiście nie zabrakło spacerów po Krakowskim Przedmieściu.
Ostatni dzień to wizyta na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie odnaleźliśmy groby znanych ludzi ze świata sztuki i kultury. Nasz pobyt w Warszawie zakończyliśmy pobytem w Pałacu w Wilanowie.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Warsztaty plastyczne 09.02.2017
Wydarzenia

Warsztaty plastyczne

Materiałów kreatywnych do wyboru, do koloru…

Bałagan twórczy na stole i w głowach…

Chaos pełen pomysłów…

I nasze rękodzieła Uśmiech

VIII edycja "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"
Ogłoszenia

Przyłącz się do akcji!!

 

VIII edycja akcji pod patronatem Prezydenta RP, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty: „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”

Patronat medialny: Telewizja Wrocław.

Pomysłodawczyni: p. Grażyna Orłowska- Sondej-dziennikarka TV Wrocław

Cel akcji: ratowanie polskich nekropolii na Kresach, niesienie pomocy rodakom  za wschodnią granicą, wyjazdy wolontariuszy w trakcie wakacji na Kresy w celu renowacji polskich cmentarzy.

Dotychczasowy efekt akcji: remont cmentarzy w: Drohobyczu, Busku, Brodach, Hodowicy, Bohorodczynie, Tuligłowach, Berdyczowie, Lubarze, Żytomierzu, Brzeżanach, Kołomyi i in.

przed nami: udział w wyjeździe na Ukrainę grupy wolontariuszy w celu ratowania polskich nekropolii w czasie wakacji w dniach 08-18 lipca 2017r.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji już siódmy raz. Dwukrotnie wyjeżdżaliśmy na Ukrainę, gdzie porządkowaliśmy polskie nekropolie w Busku, Brodach
i Hodowicy.

Powody przystąpienia do akcji: Świadomość pozostawienia za naszą wschodnią granicą licznych mogił dziadów i pradziadów mieszkańców Dolnego Śląska, pragnienie zatrzymania pamięci o przodkach, praktyczna lekcja patriotyzmu i szacunku wobec historii.

Prosimy o wsparcie akcji! Zbieramy znicze w kolorze białym i czerwonym, żywność (konserwy, czekolady, olej- artykuły o długim okresie ważności), środki chemii gospodarczej, artykuły szkolne- wszelkie dary przekazywane są rodakom na Kresach. 

 Fundacja Studio Wschód nie może jeszcze przyjmować 1% od podatku (PIT) , w związku z tym można przekazać 1%  Związkowi Sybiraków III RP we Wrocławiu z dopiskiem „Na Akcję  Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" 

 

Podaruj 1% od podatku rozliczanego w indywidualnych deklaracjach PIT

 

Związek Sybiraków III RP, 50-254 Wrocław, ul. B. Chrobrego 11/2A

konto bankowe 30 1540 1030 2001 7760 0457 0001

 

Numer KRS Związku Sybiraków III RP:  0000228551

 

(prosimy o dopisek "Na Akcję Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia")

Wszelkich informacji udziela dyrektor Gimnazjum nr 1 p. D. Markuszewska (74 872 25 75, 501 433 049)

                                                                       Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 1

                                                                        im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie

 

Spotkanie z podróżnikami 01.02.2017
Wydarzenia

Spotkanie z podróżnikami

Dnia 01. 02. 2017 r. uczniowie klas Ib i IIa uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikami, Sebastianem Hennigiem i Wojtkiem Malichą. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. Panowie opowiedzieli młodzieży w niezwykle barwny sposób o swojej podróży po krajach Ameryki Środkowej. Wszystko zostało zilustrowane fotografiami z egzotycznych krajów.

Podziękowanie za Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2016
Wydarzenia

Konkurs Kolęd i Pastorałek 13.01.2017
Wydarzenia

Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

 13 stycznia 2017r. w Zespole Edukacyjnym im. św. Wojciecha we Włodowicach odbył się II Miejsko-Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIb – Hania Madej, Dorota Traczyk i Patrycja Gorczycka. Hania Madej z piękną kolędą „Jezus Malusieńki” zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

Konkurs Kolęd i Pastorałek 13.01.2017
Wydarzenia

Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

 13 stycznia 2017r. w Zespole Edukacyjnym im. św. Wojciecha we Włodowicach odbył się II Miejsko-Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIb – Hania Madej, Dorota Traczyk i Patrycja Gorczycka. Hania Madej z piękną kolędą „Jezus Malusieńki” zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

Warsztaty we Wrocławiu 20.12.2016
Wydarzenia

Warsztaty we Wrocławiu

 

20.12.2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez edukatorów Fundacji i Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego we Wrocławiu. Zajęcia dotyczyły realizowanego przez naszą szkołę projektu „Pamięć dla przyszłości” – Koegzystencja Mniejszości Religijnych na Dolnym Śląsku, w ramach których młodzież poznała podstawowe elementy metodyki projektu oraz wysłuchała wykładu o historii narodu żydowskiego, a także świętach i tradycjach żydowskich.

Strona 2 z 51 < 1 2 3 4 5 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie