Strona Główna 23 Sierpień 2017

VIII edycja "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

Przyłącz się do akcji!!

VIII edycja akcji pod patronatem Prezydenta RP, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty: „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”

Patronat medialny: Telewizja Wrocław.

Pomysłodawczyni: p. Grażyna Orłowska- Sondej-dziennikarka TV Wrocław

Cel akcji: ratowanie polskich nekropolii na Kresach, niesienie pomocy rodakom  za wschodnią granicą, wyjazdy wolontariuszy w trakcie wakacji na Kresy w celu renowacji polskich cmentarzy.

Dotychczasowy efekt akcji: remont cmentarzy w: Drohobyczu, Busku, Brodach, Hodowicy, Bohorodczynie, Tuligłowach, Berdyczowie, Lubarze, Żytomierzu, Brzeżanach, Kołomyi i in.

przed nami: udział w wyjeździe na Ukrainę grupy wolontariuszy w celu ratowania polskich nekropolii w czasie wakacji w dniach 08-18 lipca 2017r.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji już siódmy raz. Dwukrotnie wyjeżdżaliśmy na Ukrainę, gdzie porządkowaliśmy polskie nekropolie w Busku, Brodach
i Hodowicy.

Powody przystąpienia do akcji: Świadomość pozostawienia za naszą wschodnią granicą licznych mogił dziadów i pradziadów mieszkańców Dolnego Śląska, pragnienie zatrzymania pamięci o przodkach, praktyczna lekcja patriotyzmu i szacunku wobec historii.

Prosimy o wsparcie akcji! Zbieramy znicze w kolorze białym i czerwonym, żywność (konserwy, czekolady, olej- artykuły o długim okresie ważności), środki chemii gospodarczej, artykuły szkolne- wszelkie dary przekazywane są rodakom na Kresach.

Fundacja Studio Wschód nie może jeszcze przyjmować 1% od podatku (PIT) , w związku z tym można przekazać 1%  Związkowi Sybiraków III RP we Wrocławiu z dopiskiem „Na Akcję  Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

Podaruj 1% od podatku rozliczanego w indywidualnych deklaracjach PIT

Związek Sybiraków III RP, 50-254 Wrocław, ul. B. Chrobrego 11/2A

konto bankowe 30 1540 1030 2001 7760 0457 0001

Numer KRS Związku Sybiraków III RP:  0000228551

(prosimy o dopisek "Na Akcję Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia")

Wszelkich informacji udziela dyrektor Gimnazjum nr 1 p. D. Markuszewska (74 872 25 75, 501 433 049)

Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 1

im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie

Spotkanie z podróżnikami 01.02.2017

Spotkanie z podróżnikami

Dnia 01. 02. 2017 r. uczniowie klas Ib i IIa uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikami, Sebastianem Hennigiem i Wojtkiem Malichą. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. Panowie opowiedzieli młodzieży w niezwykle barwny sposób o swojej podróży po krajach Ameryki Środkowej. Wszystko zostało zilustrowane fotografiami z egzotycznych krajów.

Podziękowanie za Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2016

Konkurs Kolęd i Pastorałek 13.01.2017

Konkurs Kolęd i Pastorałek

13 stycznia 2017r. w Zespole Edukacyjnym im. św. Wojciecha we Włodowicach odbył się II Miejsko-Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIb – Hania Madej, Dorota Traczyk i Patrycja Gorczycka. Hania Madej z piękną kolędą „Jezus Malusieńki” zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

Konkurs Kolęd i Pastorałek 13.01.2017

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Gratulujemy!

Warsztaty we Wrocławiu 20.12.2016

Warsztaty we Wrocławiu

20.12.2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez edukatorów Fundacji i Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego we Wrocławiu. Zajęcia dotyczyły realizowanego przez naszą szkołę projektu „Pamięć dla przyszłości” – Koegzystencja Mniejszości Religijnych na Dolnym Śląsku, w ramach których młodzież poznała podstawowe elementy metodyki projektu oraz wysłuchała wykładu o historii narodu żydowskiego, a także świętach i tradycjach żydowskich.

Konkurs Pegazik 2017

Uwaga!

Zapraszamy :)) do udziału w szkolnym etapie Konkursu

Recytatorskiego „PEGAZIK”,

który odbędzie się

20 stycznia br. (piątek) o godz. 12.00 w szkolnej auli.

Uczestnik zobowiązany jest do przygotowania fragmentu

wybranego utworu prozatorskiego oraz tekstu poetyckiego.

Recytowane teksty należy opanować pamięciowo oraz

interpretacyjnie.

Zgłoszenia przyjmuje p. A.Krywejko

Jasełka 22.12.2016

Jasełka

22.12.2016 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe. Pan Jacek Cichański wraz z grupą teatralną przygotował spektakl ukazujący model współczesnej rodziny- telefony komórkowe, tablety, telewizja i inne dobra materialne, które dominują nasze życie i powodują odwrócenie się od tradycji, od potrzeby bycia razem i przeżywania świąt. Jak co roku jasełka cieszyły się zainteresowaniem uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Podsumowanie projektu "Razem w pełni sprawni" 16.12.2016

Podsumowanie projektu "Razem w pełni sprawni"

16 grudnia uczestnicy projektu "Razem w pełni sprawni" spotkali się, już tradycyjnie we wrocławskim DCF-ie, na Gali podsumowującej tegoroczną edycję, na której rozdane zostały statuetki oraz dyplomy dla twórców najlepszych etiud filmowych dotyczących niepełnosprawności, tolerancji, akceptacji różnorodności i szacunku dla drugiego człowieka.

Udział w Akcji "Kup Pan Szczotkę"

Święto Wolontariusza 16.12.2016

Święto Wolontariusza

16 grudnia odbył się w naszej szkole apel, podczas którego podsumowano dotychczasowe działania i dorobek uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza. Zebrani w auli szkolnej obejrzeli prezentację multimedialną. Wolontariusze biorący udział w Ogólnopolskiej Akcji Zbierania Żywności nagrodzeni zostali dyplomami, brawami zaś nagrodzono wszystkich uczniów uczestniczących w pracach Klubu. Spotkanie uświetniły swoim tańcem uczennice klas I – Ania i Daria. Tego dnia wolontariusze zorganizowali kolejny już w tym roku szkolnym kiermasz.  Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Organizatorzy bardzo dziękują p. Justynie Geruzel  za obecność i pomoc podczas trwania kiermaszu.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Strona 2 z 50 < 1 2 3 4 5 > >>