Strona Główna 21 Styczeń 2018

Twórcze myślenie

Myślenie twórcze

Kreatywne myślenie jest właściwością umysłu, dzięki której możemy rozwiązywać pozornie nierozwiązane problemy oraz tworzyć ciekawe nowości.

Kreatywność jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądaną umiejętnością.

Z tego względu w Gimnazjum nr 1 odbyły się dwugodzinne warsztaty dla trzecioklasistów, prowadzone przez panią psycholog Elżbietę Kulas. Podczas zajęć uczniowie poznali metody twórczego rozwiązywania problemów oraz usprawnili swoje zdolności. Warsztatom towarzyszyła życzliwa atmosfera, która pozwoliła na budowanie przyjaznego klimatu w grupie.

Spotkanie PaT 30.11.2016

PaT się nie nudziUśmiechUśmiechUśmiech

30 listopada grupa PaT wybrała się do Gimnazjum nr 2 na kolejne wspólne spotkanie integracyjne. Warsztaty teatralne, scenki o tematyce profilaktycznej, fantastyczne improwizacje, rozwijanie kunsztu aktorstwa, miła atmosfera, zabawa, dużo śmiechu i radości…

Z chęcią to powtórzymyUśmiech

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 01.12.2016

Happening z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Mała Orkiestra Dni Naszych

„Piosenka o prawach dziecka”

„Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić(…)”

Akcja zbierania żywności 26.11.2016

Akcja Zbierania Żywności „Banki Żywności”

26.11.2016r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w Ogólnopolskiej Akcji Zbierania Żywności „Banki Żywności”

Promocja czytelnictwa

Uczniowie gimnazjum zachęcają do czytania

Uczniowie naszej szkoły sporządzili plakaty promujące czytelnictwo. Zostały one wyeksponowane przed biblioteką szkolną. Na zdjęciu poniżej można obejrzeć fragment wystawy.

Kiermasz bożonarodzeniowy 22.11.2016

Kiermasz bożonarodzeniowy

Wzorem lat ubiegłych 22.11.2016r. odbył  się w naszej szkole kiermasz świąteczny. Podczas jego trwania można było kupić oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju prace wykonane w ramach warsztatów plastycznych „Stwórz cudeńko razem z nami”. Nasze cudeńka i różności wzbudziły zainteresowanie rodziców, nauczycieli i uczniów. DziękujemyUśmiech

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 18.11.2016

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 18.11.2016r. w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Noworudzką Szkołę Teczniczną. Nasze gimnazjum reprezentowały Dorota Traczyk i Kinga Gawlak. Piosenką Rihanny "Diamonds" wywalczyły 3 miejsce. Gratulujemy!

VI Ekologiczne Seminarium Uczniowskie 16-17.11 2016

VI Seminarium Uczniowskie „Problemy Ochrony Środowiska Ziemi Noworudzkiej”

16 i 17 listopada w MOK-u odbyło się VI Seminarium Uczniowskie „Problemy Ochrony Środowiska Ziemi Noworudzkiej”.

W sesji posterowej „BLASKI I CIENIE PRZYRODY NOWORUDZKIEJ” została wyróżniona praca przygotowana przez uczennice naszej szkoły Olę Lisowiec i Julitę Pawlinę.

Członkowie Szkolnego Ekoklubu zdobyli pierwsze miejsce w warsztatach, które odbyły się podczas XVII Zlotu Turystycznego „Spotkajmy się przy wieży”.

Lokalny Animator Sportu

Lokalny Animator Sportu

Szanowni Państwo,
Na str.: www.lokalnyanimatorsportu.pl uruchomiliśmy dla Państwa nowy portal internetowy, którego celem jest ułatwienie dostępu do oferty zajęć sportowych i rekreacyjnych, prowadzonych przez Animatorów Sportu w ramach realizacji projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu”. Dostęp do serwisu możliwy jest zarówno z komputerów stacjonarnych jak i urządzeń mobilnych, a zastosowane rozwiązania mają na celu obniżenie czasu ładowania i zmniejszenie obciążenia łącza ilością przesyłanych danych.
Od tego roku projekt „Lokalny Animator Sportu” może być realizowany, nie tylko na boiskach typu Orlik 2012, ale także w terenie, halach sportowych, pływalniach, lodowiskach oraz wszystkich innych obiektach sportowych udostępnionych przez Samorządy Terytorialne na potrzeby jego realizacji. Obejmuje on swoim zasięgiem różne grupy wiekowe, a udział we wszystkich zajęciach jest całkowicie bezpłatny.
Liczymy, że oddane w Państwa ręce narzędzie ułatwi dostęp do zaplanowanych na dany miesiąc zajęć oraz dzięki poprawie komunikacji z Animatorami, pozwoli im lepiej rozpoznać potrzeby środowiska, co zaowocuje powstaniem wielu nowych form aktywności ruchowej osób, które dotąd nie korzystały z możliwości jakie daje realizowany w tym roku projekt.
Choć zakończy się on 31 grudnia, to mamy nadzieję, że oddana do Państwa użytku Platforma w kolejnych latach będzie stopniowo rozbudowywana, by jak najlepiej wspierać współpracę Animatorów z lokalnymi społecznościami na terenie całego naszego kraju.

Puck 16.11.2016 Zespół FRKF

Warsztaty artystyczne 16.11.2016r.

Warsztaty artystyczne

16.11.2016r. odbyły się kolejne warsztaty artystyczne. Uczestnicy tworzyli ozdoby świąteczne, które przeznaczone są na organizowany przez Radę Rodziców kiermasz świąteczny.

I Dzień Profilaktyki PaT w Nowej Rudzie 09.11.2016

I Dzień Profilaktyki PaT w Nowej Rudzie

09.11.2016 odbył się dzień profilaktyki zorganizowany przez  młodych i kreatywnych uczniów naszego gimnazjum, którym bliska jest idea działania na rzecz drugiego człowieka. Celem akcji była promocja stylu życia wolnego od środków psychoaktywnych, szczególnie alkoholu, nikotyny oraz uzależnienia od Internetu. Uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Nowej Rudy, brali udział w warsztatach przeciw agresji i przemocy oraz prelekcji przeprowadzonej przez panią Podgórną, autorkę książki pt. „Cień czarnego Omyka”. Po części oficjalnej, był czas na małe co nieco i zabawy integracyjne. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się naszą ukochaną belgijką :)

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>