Strona Główna 16 Listopad 2018
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
01.06.2010-Dzień Dziecka, Rajd klasy 2C
WydarzeniaZ okazji Dnia Dziecka my, klasa 2c wraz z wychowawcą ,wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę w stronę Góry Wszystkich Świętych. Początkowo pogoda nie zachęcała do wędrówki. Było pochmurno, co zwiastowało deszcz. Jednak podczas całej marszruty nie spadła ani jedna kropla. Kluczyliśmy polami, ścieżkami, pod koniec szlakiem zielonym po kolana w czerwonym błocie, podziwiając piękne wiosenne widoki urokliwych Wzgórz Włodzickich żeby zdobyć szczyt, wejść na wieżę i odpocząć przy radosnych pląsach dziewcząt w oczekiwaniu na smaczną grillową przekąskę. Zmęczeni, troszkę przemoczeni ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domów aby świętować 1 czerwca z rodzicami.

Beata Jaroszewska - Szczendzina
ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ
20.05.2010 Spektakl ,,Czarodziejski Flet"
WydarzeniaW dniu 20 maja 2010 po zajęciach lekcyjnych grupa uczniów naszego gimnazjum wyjechała do Stolicy Dolnego Śląska, by obejrzeć spektakl Czarodziejski flet (Die Zauberflöte) . Ta dwuaktowa opera z librettem Emanuela Schikandera i muzyką skomponowaną przez Wolfganga Amadeusza Mozarta bardzo nas zaskoczyła. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko gry aktorskiej ,ale całej artystycznej oprawy. Sam gmach opery zachwycił nas swoim pięknym wystrojem i formą. Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Nowa Ruda, za co serdecznie władzom miasta dziękujemy.
ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ
Nowości W Bibliotece!
Nasza StronaW zakładce Biblioteka zostały dodane nowości z biblioteki szkolnej. Aby je obejrzeć kliknij TUTAJ .
17-23.04.2010 Wymiana uczniów w Castrop
WydarzeniaW dniach 17 – 23 kwietnia br. w naszym partnerskim mieście Castrop – Rauxel pod opieką nauczyciela LO Andrzeja Behana przebywała grupa 8 uczniów z noworudzkich szkół, którzy mieszkali u swoich rówieśników z tamtejszego Adalber – Stifter – Gymnasium. Tygodniowy pobyt był ciekawy, urozmaicony i wielce pożyteczny.

Oprócz pobytu na lekcjach uczniowie nasi zwiedzili miasto Münster z tamtejszą Salą Pokoju Westfalskiego, która znajduje się w tamtejszym ratuszu. W mieście Herne podziwiali tamtejsze muzeum archeologiczne a w Bochum zwiedzili bardzo interesujące muzeum górnictwa węglowego, w którym można było zwrócić uwagę na warunki pracy górników oraz na obecne możliwości wydobywania węgla kamiennego. Przy okazji oprowadzający nas przewodnik poinformował iż w Niemczech z wcześniej funkcjonujących ponad 2100 kopalń węgla kamiennego w obecnym okresie funkcjonuje tylko siedem, z czego pięć w Zagłębiu Ruhry. Pozostałe zamknięto. Spacerując po Castrop – Rauxel zwrócili uwagę na to, co pozostało po tamtejszych trzech kopalniach, a więc tylko dawne szyby. Uczestnicy wymiany zostali także przyjęci przez władze miasta z burmistrzem Johannesem Beisenherzem. Wraz z polską grupą w tym spotkaniu uczestniczyli także reprezentanci szwedzkiego miasta Avesta, którzy byli gośćmi kolejnego gimnazjum z Castrop.


Źródło+zdjęcia:
http://www.um.nowaruda.pl/
3.05.2010 Przegląd Pieśni Patriotycznych
WydarzeniaPodczas święta Konstytucji 3 Maja, Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie oraz parafia św. Mikołaja zaprosili mieszkańców do wysłuchania koncertu i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Koncert rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda, następnie zaprezentowały się w wybranej przez siebie pieśni delegacje szkół: Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Adama Mickiewicza – Ludwikowice Kłodzkie, Miejski Zespół Szkół Nr 1 – Nowa Ruda, Gimnazjum Nr 1 im. Zjednoczonej Europy – Nowa Ruda, oraz Gimnazjum Nr 2 – Nowa Ruda. Do śpiewu licznie włączyli się parafianie, wykonując między innymi „Żeby Polska”. Koncert zorganizowano w ramach Noworudzkiego Festiwalu Organowego. Każdy jego uczestnik otrzymał śpiewnik pieśni patriotycznych. Na kolejny Przegląd Pieśni Patriotycznych zapraszamy w listopadzie, w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Źródło+zdjęcia:
http://www.um.nowaruda.pl/
5.05.2010 Spotkanie z Zastępcą Komendanta Policji
Wydarzenia5 maja 2010 r. w Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie z Zastępcą Komendanta noworudzkiej policji - nadkom. Robertem Marchewką. Zorganizowane zostało dla rodziców uczniów naszej szkoły. Problematyką spotkania była przestępczość osób nieletnich. Oprócz ciekawego wykładu, odbyła się także projekcja filmu dotyczącego problemu narkotyków wśród młodzieży. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem odbiorców i stanowiło wstęp do dalszych spotkań poruszających w/w tematy.

A.Baranowska
8 maja,65 rocznica zakończenia II wojny światowej
01 września 1939 - 08 maja 1945
PAMIĘTAMY!!!MAMY OBYWATELSKI, LUDZKI OBOWIĄZEK PRZEKAZYWAĆ PRAWDĘ O II WOJNIE ŚWIATOWEJ.


POLACY PONIEŚLI OGROMNE OFIARY BRONIĄC GRANIC UKOCHANEGO KRAJU!!!


DZISIAJ SKŁADAMY HOŁD
POLEGŁYM W CZASIE II WOJNY
NA WSZYSTKICH FRONTACH
EUROPY I ŚWIATA


PAMIĘTAMY O TRAGEDII LUDNOŚCI CYWILNEJ, TYSIĄCACH DZIECI- OFIARACH OKUPACJI NIEMIECKIEJ
I SOWIECKIEJ


NIGDY WIĘCEJ WOJNY!!!
5.05.2010 II Miejsko–Gminny Konkurs Piosenki Turystycznej
WydarzeniaW środę 5 maja br. w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie odbył się II Miejsko – Gminny Konkurs Piosenki Turystycznej,
w którym wzięła udział młodzież z 6 szkół: Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ludwikowicach, Gimnazjum w Bożkowie, Miejsko Zespół Szkół w Drogosławiu i Zespół Szkół Specjalnych.
Uczniowie w czasie swoich występów zaprezentowali umiejętności muzyczne.
Konkurs umożliwił wszystkim uczestnikom nie tylko wspólną zabawę, ale przyczynił się do wymiany doświadczeń na polu artystycznym oraz zacieśnianiu znajomości między uczniami z różnych środowisk szkolnych.
W tym miejscu należy podziękować Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupiono nagrody dla uczestników konkursu oraz przygotowano poczęstunek.Paulina Karcz
ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJplakat

UROCZYSTOŚĆ 70 ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ
WydarzeniaUroczystość zatytułowana „Katyń – Golgota Wschodu” została przygotowana przez liczną grupę osób zjednoczonych siłą pamięci o tych, którzy odeszli. Zaangażowanie i oddanie sprawie wykazali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, a także osoby spoza szkoły. Program uroczystości odbywającej się w auli gimnazjum składał się z części recytatorskiej, w której uczniowie klas II i III wygłaszali najpiękniejsze patriotyczne teksty poetyckie m.in. Cz. Miłosza, Z. Herberta, W. Szymborskiej, z części muzycznej brzmiącej monumentalną muzyką m.in. van Beethowena oraz z części medialnej, w której wykorzystano fragmenty filmu „Katyń” w reż A. Wajdy i wspomnień rodzin poległych żołnierzy. Całości dopełniła scenografia z symbolicznymi krzyżami z brzozy, pod którymi zapalono znicze ku czci tragicznie zmarłych kilkadziesiąt lat temu i tak niedawno, i przy których przekazano żyjącym patriotyczny testament – słowa hymnu narodowego „ Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…”.

katyn
21.04.2010 Konkurs Oratorski
WydarzeniaWokół nas gąszcz słów, potok myśli artykułowanych na wszelakie sposoby...
Czy jeszcze zastanawiamy się nad wypowiadaną kwestią? Czy potrafimy celnie
określić rodzące się w nas treści? Okazało się, że nawet bardzo młodzi
ludzie umiejętnie operują językiem. Przekonaliśmy się o tym 21 kwietnia
2010roku podczas I Konkursu Oratorskiego pod hasłem: "O moich pasjach mogę
mówić bez końca". Oratorami byli uczniowie klas pierwszych, drugich i
trzecich Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie. Uczestnicy
ujęli nas pięknem swoich wypowiedzi. Podziwialiśmy płynność i spójny
charakter przygotowanych mów, oryginalną za każdym razem kompozycję
wypowiedzi oraz dowcip i kulturę mówiących. O różnorodnych pasjach naszych
koleżanek i kolegów, dowiedzieliśmy się z prawdziwym zaskoczeniem! Ile
tajemnic można poznać uważnie słuchając innych...Oczywiście konkurs zakładał
wygraną najlepszych! I tak się stało. Pierwsze miejsce otrzymał uczeń klasy
trzeciej- Wojciech Ciasnocha -prawdziwy pasjonat historii II wojny
światowej. Typowanie uczniów na kolejne miejsca okazało się bardzo trudne...
Świadczą o tym drugie miejsce zajęte przez Martę Niedziele z klasy trzeciej
oraz Oktawiana Komornickeigo z klasy drugiej. Dwie osoby uplasowały się także na miejscu trzecim: Agnieszka Barańska z klasy trzeciej i Klaudia
Wieczorek z klasy drugiej. Czujemy się zainspirowani urodą słów i myśli.
Ponadto staraniem Rady Rodziców oprawa tego wydarzenia była niezmiernie
sympatyczna. Może to natchnienie posłuży nam- obserwatorom owego konkursu do
ułożenia jakiegoś niebanalnego tekstu na temat własnych
zainteresowań...Czekamy na kolejny konkurs; może weźmiemy w nim udział?...Uczniowie-obserwatorzy konkursu w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej rudzieABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ22.04.2010 Dzień Ziemii
WydarzeniaZ okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania przygotowane i koordynowane przez p. T. Fereżyńską i przeprowadzili ankiety wśród mieszkańców naszego miasta. W tym dniu rozdawali również ekologiczne torby zakupione przez Urząd Miasta Nowa Ruda.
ABY OBEJRZEĆ WYKRES KLIKNIJ TUTAJ
dzien_ziemi
Strona 49 z 51 << < 46 47 48 49 50 51 >

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl