Strona Główna 26 Wrzesień 2018

Aktualizacja "Euro-Kultura"
Nasza StronaW zakładce projektu Euro-Kultura został dodany harmonogram zajęć na czerwiec.
Aktualizacja "Pedagog"
Nasza StronaZakładka Pedagog została zaktualizowana.
W galerii pojawiły się również nowe zdjęcia z wycieczki do Laboratorium Chemicznego w Myśliborzu.
Spotkanie z przedstawicielem Policji
Ogłoszeniaplakat
25.04.2010 Turniej BRD
Wydarzenia25 kwietnia 2010 roku drużyna w składzie: Oktawia Zymon, Malwina Sikora i Bartosz Szmigiero pod opieką p. Beaty Jaroszewskiej- Szczendziny godnie reprezentowała nasze gimnazjum w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs składał się z trzech części: pokonywania na rowerze toru przeszkód, rozwiązywania testu wielokrotnego wyboru dotyczącego przepisów drogowych i sprawdzenia umiejętności udzielania pomocy przedlekarskiej na drodze. Wprawdzie nie udało nam się zająć miejsca na podium ale dziewczyny zapowiedziały, że w przyszłym roku lepiej przećwiczą jazdę przez tor przeszkód aby móc odważniej sięgnąć po laur.
Trzymajmy za nie kciuki już dziś.
Szkoda tylko, że zabraknie fachowca w jeździe na rowerze, naszego trzecioklasisty Bartka.

Beata Jaroszewska - Szczendzina

ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ
22.04.2010 I Etap Eliminacji Turnieju Piłki Nożnej ,,Coca Cola Cup"
WydarzeniaDnia 22.04.2010 odbył się I etap eliminacji turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup w Ścinawce Górnej.Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Kamil Szymański,Przemek Kudryk,Paweł Orawiec,Tomasz Bielak, Bartek Szmigiero, Grzegorz Czapliński,Mikołaj Warowy, Przemek Przybylski oraz Adam Szarek. . W dwóch meczach strzelili 30 bramek tracąc tylko 1 bramkę.

Gimnazjum nr 1 : Drogosław 18-0
Gimnazjum nr 1 : Ścinawka 12-1

„Tydzień energii 2010”
WydarzeniaW ramach realizacji projektu z programu operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI pod nazwą „Euro-Kultura, czyli wśród europejskich narodów” w naszej szkole w dniach 19-23 kwietnia 2010r. zaplanowany został cykl imprez kulturalno-oświatowych pod wspólną nazwą „Tydzień energii 2010”. Jest to impreza cyklicznie występująca w naszym gimnazjum, której celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat ekologii, ochrony środowiska i pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych.
W ramach cyklu zaplanowano:

-projekcje filmów,
-plakaty tematyczne,
-ulotki informacyjne,
-zajęcia terenowe,
-pogadanki,
-dyskusje.

Tak atrakcyjna forma zajęć pozwoli naszym uczniom usystematyzować wiedzę teoretyczną zdobytą na poszczególnych przedmiotach.

16.04.2010-Wpis do Księgi Kondolencyjnej
WydarzeniaW dniu 16 kwietnia delegacja naszej szkoły złożyła kondolencje w księdze kondolencyjnej, która wystawiona została w urzędzie miasta. W ten sposób młodzież oraz pracownicy szkoły złożyli hołd tragicznie zmarłym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

26.02.2010-Spektakl „Rodzina Kerwoodów”
Wydarzenia Dnia 26.02.2010 roku w Wrocławskim Teatrze Komedia odbył się spektakl Raya i Michaela Cooneya „Rodzina Kerwoodów”, który obejrzeli uczniowie noworudzkiego gimnazjum nr 1 należącego do projektu Euro-Kultura.
Po odsłonięciu kurtyny wszyscy mile zaskoczeni zobaczyli, że jednym z głównych aktorów jest znany z serialu „Pierwsza Miłość” Łukasz Płoszajski. Spektakl opowiadał zabawną historię młodego małżeństwa, któremu przydarzały się niezwykłe przygody w jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Uczniom bardzo podobała się komedia. Wszyscy uczestnicy zapytani o wrażenia po obejrzeniu spektaklu oceniali je pozytywnie.
Joanna – uczennica kl. 2 powiedziała, że najbardziej podobały jej się zabawne sceny i gra aktorów.
Paulina uważała, że bardzo pomysłowy był wystrój sceniczny.
Kolejne osoby odpowiadały podobnie.
Uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnego spektaklu.

Katarzyna Mróz, Patrycja Lipińska

Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie
OgłoszeniaSpołeczność szkolna
Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy
w Nowej Rudzie
zaprasza
Prezydium Rady Rodziców
na Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie
w ramach projektu „Euro-Kultura,
czyli wśród europejskich narodów”,
który odbędzie się
dnia 19.05.2010 r. o godz. 12.30
w auli naszego gimnazjum.
Aktualizacja "Naszych Osiągnięć"
Nasza StronaZakładka Nasze Osiągnięcia została odświeżona i zaktualizowana.
Dodane zostały m.in. informacje o konkursach "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" oraz "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Konkurs Oratorski PRZENIESIONY!
OgłoszeniaZe względu na żałobę narodową, Konkurs Oratorski został przeniesiony z dnia 14 kwietnia, na 21 kwietnia.

Strona 50 z 51 << < 47 48 49 50 51 >

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl