Strona Główna 23 Październik 2017

22.04.2010 I Etap Eliminacji Turnieju Piłki Nożnej ,,Coca Cola Cup"
WydarzeniaDnia 22.04.2010 odbył się I etap eliminacji turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup w Ścinawce Górnej.Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Kamil Szymański,Przemek Kudryk,Paweł Orawiec,Tomasz Bielak, Bartek Szmigiero, Grzegorz Czapliński,Mikołaj Warowy, Przemek Przybylski oraz Adam Szarek. . W dwóch meczach strzelili 30 bramek tracąc tylko 1 bramkę.

Gimnazjum nr 1 : Drogosław 18-0
Gimnazjum nr 1 : Ścinawka 12-1

ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ

„Tydzień energii 2010”
WydarzeniaW ramach realizacji projektu z programu operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI pod nazwą „Euro-Kultura, czyli wśród europejskich narodów” w naszej szkole w dniach 19-23 kwietnia 2010r. zaplanowany został cykl imprez kulturalno-oświatowych pod wspólną nazwą „Tydzień energii 2010”. Jest to impreza cyklicznie występująca w naszym gimnazjum, której celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat ekologii, ochrony środowiska i pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych.
W ramach cyklu zaplanowano:

-projekcje filmów,
-plakaty tematyczne,
-ulotki informacyjne,
-zajęcia terenowe,
-pogadanki,
-dyskusje.

Tak atrakcyjna forma zajęć pozwoli naszym uczniom usystematyzować wiedzę teoretyczną zdobytą na poszczególnych przedmiotach.

16.04.2010-Wpis do Księgi Kondolencyjnej
WydarzeniaW dniu 16 kwietnia delegacja naszej szkoły złożyła kondolencje w księdze kondolencyjnej, która wystawiona została w urzędzie miasta. W ten sposób młodzież oraz pracownicy szkoły złożyli hołd tragicznie zmarłym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ
26.02.2010-Spektakl „Rodzina Kerwoodów”
Wydarzenia Dnia 26.02.2010 roku w Wrocławskim Teatrze Komedia odbył się spektakl Raya i Michaela Cooneya „Rodzina Kerwoodów”, który obejrzeli uczniowie noworudzkiego gimnazjum nr 1 należącego do projektu Euro-Kultura.
Po odsłonięciu kurtyny wszyscy mile zaskoczeni zobaczyli, że jednym z głównych aktorów jest znany z serialu „Pierwsza Miłość” Łukasz Płoszajski. Spektakl opowiadał zabawną historię młodego małżeństwa, któremu przydarzały się niezwykłe przygody w jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Uczniom bardzo podobała się komedia. Wszyscy uczestnicy zapytani o wrażenia po obejrzeniu spektaklu oceniali je pozytywnie.
Joanna – uczennica kl. 2 powiedziała, że najbardziej podobały jej się zabawne sceny i gra aktorów.
Paulina uważała, że bardzo pomysłowy był wystrój sceniczny.
Kolejne osoby odpowiadały podobnie.
Uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnego spektaklu.

Katarzyna Mróz, Patrycja Lipińska

Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie
OgłoszeniaSpołeczność szkolna
Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy
w Nowej Rudzie
zaprasza
Prezydium Rady Rodziców
na Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie
w ramach projektu „Euro-Kultura,
czyli wśród europejskich narodów”,
który odbędzie się
dnia 19.05.2010 r. o godz. 12.30
w auli naszego gimnazjum.
Aktualizacja "Naszych Osiągnięć"
Nasza StronaZakładka Nasze Osiągnięcia została odświeżona i zaktualizowana.
Dodane zostały m.in. informacje o konkursach "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" oraz "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Konkurs Oratorski PRZENIESIONY!
OgłoszeniaZe względu na żałobę narodową, Konkurs Oratorski został przeniesiony z dnia 14 kwietnia, na 21 kwietnia.

Polska Pogrążona w Żałobie
OgłoszeniaW poniedziałek, po dzwonku na pierwszą lekcję pozostawiamy plecaki
w poszczególnych klasach i pod opieką nauczycieli udajemy się do sali
gimnastycznej, by uczcić pamięć tragicznie zmarłych Rodaków.

We wtorek odbędzie się apel poświęcony 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
zgodnie z harmonogramem przedstawionym na tablicy ogłoszeń

żałoba

Najszczersze wyrazy współczucia z powodu utraty bliskich wszystkim Rodzinom Ofiar katastrofy smoleńskiej składa Społeczność Szkolna Gimnazjum nr1 w Nowej Rudzie

,,Guziki"
Guziki

Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie

są aby świadczyć Bóg policzy
i ulituje się nad nimi
lecz jak zmartwychwstać mają ciałem
kiedy są lepką cząstką ziemi

przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las

tylko guziki nieugięte
potężny głos zamilkłych chórów
tylko guziki nieugięte
guziki z płaszczy i mundurów

Zbigniew Herbert
Zaproszenie do Projektu Moja Mała Solidarność
OgłoszeniaSzanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie,

W trakcie obecnego roku szkolnego, będącego dla polskiej oświaty Rokiem Historii Najnowszej, wspominamy rocznice ważnych wydarzeń, które na zawsze zmieniły nasz kraj. Powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby kolejne pokolenia nigdy nie zapomniały o tych wydarzeniach, dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca wszystkich do aktywnego uczestniczenia w wartościowych inicjatywach, które organizowane są w ramach Roku Historii Najnowszej w edukacji.

W załączeniu przesyłamy list od Pani Minister Katarzyny Hall, wystosowany z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz zaproszenie do udziału w projekcie Europejskiego Centrum Solidarności "Moja Mała Solidarność".

Departament Komunikacji Społecznej

Moja Mała Solidarność

List Szkoły

List

Spotkanie rady Rodziców
OgłoszeniaSerdecznie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców, które odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2010r. o godzinie 16.00 w budynku B Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie -sala B24.
Danuta Markuszewska

Przewodnicząca Rady Rodziców