Strona Główna 14 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
16.03.2012-II Międzygimnazjalny Konkurs Oratorski
Wydarzenia

II Międzygimnazjalny Konkurs Oratorski

w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie

16 marca 2102r. W Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, miał miejsce pewnego rodzaju „festiwal słowa”. Był to konkurs skierowany do młodzieży gimnazjalnej, będący w swoim założeniu zachęceniem do świadomego korzystania z niewyczerpanych zasobów języka ojczystego. W trakcie II Międzygimnazjalnego Konkursu Oratorskiego, młodzież prezentowała przed publicznością własne przemówienia, wybierając uprzednio jeden z trzech tematów wypowiedzi:

Temat nr 1

  • O swoich pasjach mogę mówić bez końca...

    Temat nr 2

  • Prawa wprowadza się po to, aby udoskonalić stosunki międzyludzkie, zwiększyć komfort życiowy oraz zapewnić bezpieczeństwo. Obok praw istnieją również obowiązki, a życie nie może opierać się tylko na egzekwowaniu praw...Aby czegoś żądać, trzeba też coś z siebie dać...

    Temat nr 3

  • Myśl Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, wraża prawdę na temat konieczności poznawania historii własnego narodu! Bez sięgania do przeszłości nie zrozumiemy przecież kim jesteśmy i dokąd zmierzamy...

Tego rodzaju działanie wymagało od uczestników interdyscyplinarnego wykorzystywania wiedzy, ogromnej kultury słowa i pogłębienia umiejętności sztuki komunikacji językowej. Zgromadzonych zaskoczyła różnorodność i oryginalność mów. Z zafascynowaniem wysłuchaliśmy:

Tomasza Pawłowskiego ( kl. 1c- Gim. nr1 im Zjedn. Europy), który zdobył I miejsce,

Martynę Kłossowską (kl. 2c-Gim. nr1 im Zjedn. Europy), która zdobyła II miejsce,

Natomiast Karolina Biela ( kl. 3c-Gim. nr1 im Zjedn. Europy) i Natalia Jałowiecka ( uczennica Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie), uzyskały III miejsca.

Pozostali uczestnicy ( uczniowie Gim. nr1 im Zjedn. Europy): Jakub Borkowski-kl. 1C, Zuzanna Sinicka-kl. 1C, Mikołaj Janic-kl. 1B, Bartosz Huzar-kl.1a, Pamela Kocel -kl.3b, Patryk Kamiński-kl. 3B i Wojciech Pawlina-kl. 3D, to także wygrani tego konkursu! Przecież każdy, kto stanął przed publicznością i przemówił, jest uzdolniony medialnie!

Przemówienia komentowali uczestnicy i laureaci poprzedniego spotkania oratorów w osobach: Filipa Ochyry i Wojciecha Garbicza ( uczniowie kl. 3a). Pragniemy nadmienić, że ich życzliwe i profesjonalne refleksje, dodawały naszemu konkursowi uroku! Kolejnym istotnym ubarwieniem konkursu, stały się wspaniałe recytacje wplecione w przebieg wystąpień oratorów. Dziękujemy naszym artystycznie uzdolnionym uczniom: Darii Wojnar, Monice Madej, Natalii Maślance i Kacprowi Jancewiczowi za piękną interpretację tekstów poetyckich i prozatorskich! Gratulujemy wszystkim fascynatom polszczyzny!!!

Alicja Krywejko


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl