Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Konkurs Matematyczny 29. 05. 2012
Wydarzenia

KONKURS MATEMATYCZNY

   Dnia 29 maja 2012 odbył się na terenie Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie III Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny. Organizatorami konkursu byli: Iwona Kąfera z Gimnazjum nr 2 oraz Jolanta Wójcik i Marzena Żolik z Gimnazjum nr 1.
Do współzawodnictwa przystąpili najlepsi z najlepszych. Gimnazjum nr 2 reprezentowali: z klas pierwszych – Natalia Parzonko, Arkadiusz Kafel, Michał Matusz, klasy drugie – Paulina Tarsa, Paweł Stępniak, Sebastian Kobiela oraz klasy trzecie – Agnieszka Rówińska, Wojciech Zieliński i Bernard Knutel. Przedstawicielami Gimnazjum nr 1 byli: Zuzanna Sinicka, Szymon Obolewicz,  Jakub Borkowski, z klas pierwszych, Martyna Kłossowska, Jakub Zaborowski i Grzegorz Kublik, z klas drugich oraz z klas trzecich – Małgorzata Keplinger, Piotr Bisikiewicz i Wojciech Pawlina.
        Po przywitaniu gości i przedstawieniu zasad konkursu tęgie głowy rozwiązywały przez półtorej godziny po pięć zadań ułożonych specjalnie dla nich przez nauczycieli matematyki. Pomimo pułapek i zawiłości w większości uczestnicy poradzili sobie z rozwiązaniami ku uciesze i satysfakcji uczących ich belfrów. Następnie przystąpiono do wyłonienia zwycięzców. Komisja skrupulatnie sprawdzała prace, co zajęło trochę czasu.
       W przerwie zajęły się uczestnikami konkursu gospodynie ( Ola Rzeszutek, Daria Wojnar i Kasia Kowalska ), które spragnionym i wycieńczonym zawodnikom podały jadło i napoje. Przy wspólnym stole zawiązały się nowe znajomości. Pewnie część uczniów z klas trzecich spotka się w jednej klasie w szkole średniej.
                   Na koniec ogłoszono wyniki. Oto one.

 Klasa I
    1 miejsce    Szymon Obolewicz
    2 miejsce    Jakub Borkowski
    3 miejsce    Natalia Parzonko

  Klasa II
    1 miejsce    Paweł Stępniak
    2 miejsce    Sebastian Kobiela
    3 miejsce    Paulina Tarsa

Klasa III
    1 miejsce    Wojciech Pawlina
    2 miejsce    Małgorzata Keplinger
                        Wojciech Zieliński
    3 miejsce    Piotr Bisikiewicz

 
W przyszłym roku szkolnym planujemy znowu się spotkać. Niech żyje
KRÓLOWA NAUK – MATEMATYKA. Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl