Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Spotkanie ze strażą graniczną 16.11.2012
Wydarzenia

Strzeż się dopalaczy i uważaj na handel ludźmi!

 

Dnia 16 listopada tego roku Gimnazjum numer 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie odwiedzili funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. Spotkanie to zaaranżował szkolny pedagog, Pani Alicja Postrożna.

Podczas owej lekcji zostały poruszone przez gości ważne dla młodzieży tematy. Mianowicie funkcjonariusze opowiadali o problemach z narkotykami i dopalaczami oraz o handlu ludźmi. Z zainteresowaniem słuchaliśmy o zagrożeniach jakie niesie za sobą spożywanie substancji odurzających i psychoaktywnych. Poznaliśmy także wiele szczegółów dotyczących transakcji żywym towarem. Któż z nas spodziewałby się, że w zakres tego wchodzi nie tylko uprowadzenie, przetrzymywanie kobiet, czy też sprzedaż do domów publicznych, ale także praca niewolnicza w różnych zamkniętych zakładach, żebractwo oraz handel dziećmi w celach nielegalnej adopcji lub w związku z pozyskaniem organów ludzkich do przeszczepów.   Prezentację wzbogaciły wyświetlone młodzieży filmy, które w drastyczny sposób przedstawiały niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikające z używania substancji narkotycznych.

Podsumowując, mamy nadzieję, iż prelekcja ta zadziałała na wyobraźnię gimnazjalistów, dzięki czemu nie podzielą oni losów osób ukazanych na materiale filmowym. 

 

Martyna Kłossowska

Marta Świstowska

Klasa 3 „c”


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl