Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Wyjazd do Opery Wrocławskiej 30.11.2012
Wydarzenia

 

WYJAZD OD OPERY WROCŁAWSKIEJ

 

Dnia 30 listopada 2012 roku wraz z innymi uczniami Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce do Opery Wrocławskiej, w ramach realizacji projektu „Muzyczne spotkanie ze sztuką”, współfinansowanej ze środków Urzędu Miasta Nowa Ruda. Organizatorkami wyjazdu były p. Ewa Karcz, p. Alicja Krywejko i p. Danuta Markuszewska.

Przy okazji tego oto wyjazdu mieliśmy okazję udać się do gmachu

Telewizji Wrocław i przekazać „dary świąteczne” zebrane przez młodzież naszej szkoły na Kresy Wschodnie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż nasza szkoła aktywnie bierze udział w akcjach organizowanych przed TVP Wrocław oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu - „Świąteczna Paczka” i „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Nasz udział w tych przedsięwzięciach akcentujemy zbiórką symbolicznej złotówki, w ten sposób przyczyniając się do ratowania polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich. Przygotowujemy również patriotyczne lekcje historii, które w formie przedstawień teatralnych prezentowane są przed społecznością lokalną w MBP w Nowej Rudzie. Uczestniczymy także w Paradzie Pocztów Sztandarowych we Wrocławiu, która jest podsumowaniem corocznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Po wizycie w TVP Wrocław przyszedł czas na realizację głównego założenia wycieczki, jakim był udział w przedstawieniu operowym „Carmen” Georgesa Bizeta.

Przedstawienie urzekło nas swoją artystyczną formą przekazu. Z zaciekawieniem śledziliśmy losy dziewczyny, szczególną uwagę zwracając na cudowne kreacje bohaterów, pomysłową scenerię i oczywiście na fantastyczną grę orkiestry.

Moim zdaniem, tak jak i zdaniem większości uczestników wycieczki – wyjazdy tego typu są niezwykle potrzebne. We wspaniały sposób integrują  społeczność szkolną, dostarczają nowych, wspaniałych przeżyć i doświadczeń.

Z ogromną przyjemnością mogę stwierdzić, że ta wycieczka była wycieczką najbardziej udaną spośród wszystkich dotychczasowych wyjazdów.

 

 

 Michalina Karcz kl. II c

 

 

KLIKNIJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl