Strona Główna 14 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Wycieczka do Wrocławia 08.11.2013
Wydarzenia

  Sprawozdanie z klasowej wycieczki do Wrocławia

 
            W roku szkolnym 2012/2013 w naszym Gimnazjum odbył się konkurs na Najlepszą Klasę, w którym początkowo prym wiodła ubiegłoroczna 3d, jednakże pod koniec roku okazało się, że tytuł Najlepszej Klasy ostatecznie przypada właśnie 2c, której wychowawstwo sprawuje p. Alicja Krywejko.
W nagrodę nasza klasa otrzymała 200 zł dofinansowania do zaplanowanej przez nas samych wycieczki do Wrocławia.
Miała ona łączyć elementy edukacyjne a także dobrą zabawę w miłym gronie.
           Wyjazd miał miejsce w piątek - 8.11.2013r. Pierwszym jego punktem była wizyta w Panoramie Racławickiej, która choć krótka, dostarczyła nam niesamowitych wrażeń. Oszałamiających rozmiarów obraz oraz jego otoczenie (prawdziwe górki piasku, szczątki armat, wozów oraz gałęzie) zapierały dech w piersiach. Wszyscy odwiedzający zostali wtajemniczeni także w tajniki malowidła, przez "tajemniczy głos" przewodnika, opisującego każdy jego szczegół.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, w którym mogliśmy samodzielnie  obejrzeć tamtejsze dzieła sztuki. Do tych najbardziej interesujących, zaliczam dzieła należące do sztuki współczesnej, która zaskakuje swoją niekonwencjonalną, momentami wręcz absurdalną, jednakże w całości niesamowicie spektakularną formą.
Część edukacyjną wycieczki zakończyliśmy w Sejmiku Wojewódzkim, w którym to radny Julian Golak, pochodzący z Nowej Rudy, przybliżył nam zasady funkcjonowania władzy oraz samego Sejmiku. Mieliśmy także okazję zagłosować na wymyśloną ustawę, używając w tym celu specjalnej aparatury. Pod koniec spotkania zostaliśmy obdarowani drobnymi upominkami.
Ostatnim, najbardziej wyczekiwanym przez nas przystankiem, był Aquapark we Wrocławiu, w którym dane nam było aktywne spędzenie czasu w gronie zaprzyjaźnionych ze sobą osób z jednej klasy i skorzystanie z wszystkich atrakcji, które do zaoferowania ma owy park wodny - począwszy od ekscytujących zjeżdżalni, a skończywszy na możności popływania w basenie solankowym, znajdującym się na otwartej przestrzeni pod gołym niebem.
           Zmęczeni, a jednak w pełni zadowoleni i ,wróciliśmy do Nowej Rudy. Wycieczka ta była jak najbardziej udana i osobiście mam szczerą nadzieję na jej powtórzenie.
 
Michalina Karcz, kl. 3c

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl