Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Wycieczka do Gorlitz 08.11.2014
Wydarzenia

Z wizytą w Europa - Mieście

 

Dnia 08 listopada br. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy wzięli udział  w wycieczce do Görlitz. Jest to jedno  z najpiękniejszych i najbogatszych pod względem architektonicznym miast naszych zachodnich sąsiadów. Urok tego miejsca dostrzegli i docenili filmowcy z Hollywood. Kręcono tu sceny m.in. do „Bękartów wojny”, „Grand Budapest Hotel”, „Lektora” oraz „Złodziejki książek”, a  na ulicach miasta można było spotkać takie sławy jak Kate Winslet, Jackie Chan czy Nicolas Cage.

Spacerując po  niemieckim Görlitz zobaczyliśmy m. in. Most Staromiejski, Dolny i Górny Rynek, Stary Ratusz, Schönhof, Dom Napoleona, Kościół Św. Trójcy, Kościół Św. Piotra     i Pawła. Świetnie bawiliśmy się sprawdzając działanie łuku akustycznego znajdującego się na Bramie Szeptów. Następnie udaliśmy się na  wzgórze Landeskrone, skąd z wysokości 419 m mogliśmy podziwiać panoramę miasta.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Przyrodniczego. Zbiory pierwszego z wymienionych obiektów prezentują historię regionu oraz śląskie rzemiosło i rękodzieło artystyczne z okresu od XVII do XIX wieku. W Muzeum Przyrodniczym obejrzeliśmy wystawy ukazujące geologię regionu,  świat roślin i zwierząt Łużyc Górnych, przyrodę suchej sawanny oraz puszczy podzwrotnikowej. Naszą uwagę w sposób szczególny przykuło wiwarium, w którym zobaczyliśmy żywe zwierzęta z całego świata.

Wycieczka dofinansowana była ze środków z Urzędu Miasta.

                                                                                                              B.S. (GM1)

 KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl