Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Gala "Razem w pełni sprawni"
Wydarzenia

GALA „RAZEM W PEŁNI SPRAWNI”

 

W piątek 12.12.14r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gali podsumowującej Projekt „Razem w Pełni Sprawni”, która odbyła się we Wrocławiu w Centrum Technologii Audiowizualnych.

Projekt, w którym uczestniczyli uczniowie (Miłosz Izdebski, Dawid Fiszer i Mateusz Kolk) oraz nauczyciele (Ewa Karcz, Danuta Markuszewska) obejmował swoim zakresem cykl dwuletnich działań. Pomysłodawcą projektu była Fundacja Promyk Słońca.
Celem tego projektu było uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością, likwidowanie uprzedzeń i stereotypów, budowanie społeczeństwa uniwersalnego, otwartego dla każdego – bez barier. W ramach projektu odbywały się warsztaty dla nauczycieli we Wrocławiu oraz dla uczniów w naszej szkole. Były to spotkania prowadzone przez osoby z niepełnosprawnością dotyczące tolerancji oraz zwalczania stereotypów
o niepełnosprawności. Dodatkowo nasi uczniowie wzięli udział w internetowych warsztatach filmowych, których efektem były filmy zaprezentowane na tegorocznej uroczystej gali.

Film opracowany przez naszych uczniów otrzymał wyróżnienie – dyplom i statuetkę uczniowie otrzymali z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego – Radosława Mołonia.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl