Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Wycieczka do Warszawy 03.06.-06.06.2015
Wydarzenia

Finał konkursu „Moi polscy, moi żydowscy rodzice” w Warszawie

 

W dniach 3-6.06.15 odbyła się wycieczka do Warszawy.

Głownym celem tego wyjazdu była prezentacja konkursowa w Muzeum Historii Żydów Polskich, będąca podsumowaniem projektu „Moi żydowscy, moi polscy rodzice”, w którym brały udział uczennice z klasy 2c i 3a pod opieką p. E. Karcz i p. H. Niechwiadowicz.

Była to już XII edycja Konkursu „Pamięć dla Przyszłości”, organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie oraz ORE.

W trakcie pobytu w muzeum mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych gości w osobach: Z. Stępińskiego MHŻP, J. Sobolewskiej ze Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce, prof. P. Śpiewaka z żydowskiego Instytutu Historii im. Emanuela Ringelbluma, przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Nardowowej oraz Ambasady Izraela.

Wyjazd do Warszawy połączony był również ze zwiedzaniem stolicy. Byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego, na Zamku Królewskim, w Łazienkach Królewskich, spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Byliśmy również na uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żółnierza oraz w ogrodach pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Dzięki uprzejmości pani Moniki Wielichowskiej – Posłanki na Sejm RP, mogliśmy uczestniczyć w lekcji historycznej prowadzonej przez przewodnika w Sejmie.

Tak bogaty w atrakcje wyjazd nie odbyłby się bez wsparcia finansowego ze strony Burmistrza Miasta, pana Tomasza Kilińskiego, za które serdecznie dziękujemy. Tym samym mieliśmy okazję nie tylko uczestniczyć w ogólnopolskiej prezentacji projektowej, ale również promować nasze miasto.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl