Strona Główna 14 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Adaptacja filmowa "5D-Popiół i Diament" 30.09.2015
Wydarzenia
"5D- Popiół i Diament"
 

Ostatnio miałyśmy okazję uczestniczyć w niekonwencjonalnej sztuce teatralnej jaką jest adaptacja filmowa „5D- Popiół i Diament”, która odbyła się w Centrum Technologii Audiowizualnej we Wrocławiu. Reżyserem i scenarzystą spektaklu był Grzegorz Kaczmarek. W główne role wcielili się: „przystojny blondyn” -Wojciech Zygmunt (Andrzej), „żołnierz z latarką”- Michał Skiba, „w czarnych okularach”- Piotr Czekalski (Maciek Chełmicki), „baba z cebulą”- Agata Dura. Akcja sztuki przeniosła widzów do Polski w okresie powojennym, miała na celu zachęcić odbiorców do refleksji nad trudnym dla kraju okresem. Spektakl pozostawił w widzu wartości takie jak: patriotyzm, empatia, współczucie, odpowiedzialność i solidarność.

Gra aktorska była bardzo realistyczna, aktorzy wczuli się w swoje role, zagrali na bardzo wysokim poziomie, byli bardzo przekonujący w swoich działaniach. Największe wrażenie zrobił na nas aktor odgrywający Andrzeja- Wojciech Zygmunt. Bardzo pasował do tej roli, miał świadomość tekstu, który dobrze opanował.  Zabiegiem reżysera było włączenie odbiorców w świat przedstawiony, dzięki czemu widzowie mogli poczuć się jakby żyli w okresie powojennym. Scenografia i kostiumy oddawały klimat tamtych czasów.

Tego typu spektakl bardzo nam się podobał, wywarł na nas ogromne wrażenie. Serdecznie polecamy taką formę sztuki. Uważamy, iż nie jest ona dla wszystkich, gdyż nie każdy podejdzie do niej z dystansem. Przedstawienie było dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Miałyśmy całkiem inną wizję interakcji z aktorem, jednak nie zawiodłyśmy się. Jeżeli ktoś ma okazję uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach niech robi to bez namysłu.

                                                  Z. Bendiuł, D. Augustyn, W. Trzebuniak-klasa 3c Gimnazjum nr1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl