Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Ferie w stolicy luty 2016
Wydarzenia

FERIE W STOLICY

 

Grupa młodzieży z naszej szkoły z klas I – III, tegoroczne ferie zimowe spędziła w stolicy naszego kraju. Były to niezapomniane cztery dni w Warszawie, w czasie których odwiedziliśmy mnóstwo wspaniałych miejsc.

Nasz pobyt w Warszawie rozpoczęliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mimo tego, że przecież znamy historię naszego kraju, to pobyt w muzeum, zrobił na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję na żywo „dotknąć” historii powstańców warszawskich – dzieci bardzo często w naszym wieku.

W drugim dniu pobytu w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży, gdzie nocowaliśmy, przeprowadzone były z nami zajęcia warsztatowe o tematyce Unii Europejskiej prowadzone przez przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej „Europe Direct” z Centrum Przedsiębiorczości w Warszawie. Tego samego dnia długim spacerem udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie w zadumie siedzielismy przy pomniku Fryderyka Chopina.

Dzięki uprzejmości pani Moniki Wielichowskiej – Posłanki na Sejm RP, zwiedziliśmy Parlament.

Byliśmy również na Zamku Królewskim, przy pomniku Powstańców Warszawy, spacerowalismy Krakowskim Przedmieściem oraz mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Nasz pobyt w Warszawie zakończyliśmy zwiedzając Pałac w Wilanowie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl