Strona Główna 14 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Podsumowanie projektu "Przywróćmy pamięć" 29.04.2016
Wydarzenia

Podsumowanie projektu „Przywróćmy pamięć”

 

29.04.2016r. młodzież klas 1-3 zebrała się w sali A33 na obchodach Dnia Pamięci o Holocauście. Dzisiejsze spotkanie jest podsumowaniem projektu „Przywróćmy Pamięć” realizowanego przez uczniów klasy 1b i 1c. W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury i religie, które dzięki pokojowemu współistnieniu stworzyły niezwykłe, wielokulturowe dziedzictwo. Ważną częścią tej wieloetnicznej społeczności byli Żydzi; śladem ich obecności są dziś nie tylko liczne zabytki architektury oraz zaniedbane cmentarze, ale także ważny wkład w rozwój kultury i sztuki polskiej.

Celem realizawanego przez naszych uczniów projektu jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy na temat historii i kultury Żydów oraz zachęcanie ich do realizacji projektów na rzecz przywracania pamięci o społeczności żydowskiej, rozwijanie i popularyzacja zainteresowań uczniów historią oraz uczenie i propagowanie postaw otwartości, tolerancji i szacunku dla odmienności i innej kultury.

Dzisiejsza data – 29.04.2016r. nie jest co prawda datą obchodów dnia pamięci o Holocauście, który jest nieoderwalną częścią tego projektu, a którego data przypada na 19 kwietnia, ale z uwagi na egzamin gimnazjalny to dzisiaj czcimy to ważne historyczne wydarzenie.

Tym samym chcemy zaprezetować wam film „Nie było żadnej nadziei – Powstanie w Getcie Warszawskim”.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl